اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 16 سرطان , 1399

۵۰ هراس افگن در نتیجه عملیات ها کشته شدند

کابل باختر 26 حوت
معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی میگوید که۵۱  هراس افگن در نتیجه عملیات های قطعات کوماندو وضربات هوایی نیروهای دفاعی وامنیتی کشور درجریان یک شبانه  روز گذشته کشته شدند.
به گزارش آژانس باختر ، او که دریک کنفرانس خبری دراین مورد صحبت می کرد گفت که از این شمار ۲۰ هراس افگن در ولسوالی چوره ارزگان، ۱۳ تروریست در ولسوالی های نادعلی ومارجه هلمند،۷ تروریست در ولسوالی شیرین تگاب فاریاب،  ۷ داعشی در ولسوالی های ده بالا وپچیراگام ننگرهار، ۳ تروریست در ولسوالی آب بند غزنی و یک داعشی در ولسوالی درزاب جوزجان، کشته شدند.
به گفته وی، افزون بر کشته شدن ۵۰ تروریست، ۸ تروریست دیگر در این عملیات ها زخم برداشته اند.
در همین حال تیم های انجنیری اردوی ملی، ۱۰۵ حلقه ماین را که از سوی تروریستان در شماری از مناطق جاسازی شده بود، در جریان ۲۴ ساعت گذشته کشف وخنثی کرده اند.
معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی گفت که ۱۲ عملیات تعرضی در ۱۰ ولایت کشور هم اکنون از سوی نیروهای دفاعی وامنیتی جریان دارد، قطعات کوماندو ۶۵ عملیات هجومی را در یکشبانه روز گذشته در شماری از ولایت ها راه اندازی کرده اند و ۲۰ ضربه هوایی نیز به هدف از بین بردن مخفیگاه های تروریستان اجرا شده است.
رادمنش، عملیات ها در ولایت های ننگرهار، کنر، بادغیس، فراه، فاریاب، قندهار، نیمروز، غزنی وهلمند را پردست آورد دانست وگفت که این عملیات ها با موفقیت ادامه دارد.نالان

مشاهده در منبع اصلی