اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 1 میزان , 1398

جزئیات دیدار رییس جمهور غنی با مشاور امنیت ملی پاکستان

دفتر مطبوعاتی محمد اشرف غنی، رییس جمهور می‌‎گوید که آقای غنی با ناصر جنجوعه، مشاور امنیت ملی پاکستان دیدار کرده‌است.
شاه حسین مرتضوی، سرپرست دفتر سخن‌گویی ارگ ریاست جمهوری می‌گوید که رییس جمهور غنی قبل از ظهر ام‌روز، ناصر جنجوعه، مشاور امنیت ملی پاکستان را به حضور پذیرفت.
آقای مرتضوی می‌گوید که هردو طرف پیرامون پینشهاد صلح افغانستان به طالبان و چگونه‌گی آغاز مذاکرات همۀ جانبۀ با پاکستان صحبت کرده‌است.
سرپرست دفتر سخن‌گویی ارگ ریاست جمهوری می‌گوید که در این هردو طرف هم‌چنان بالای اهمیت و موثریت اتصال و هم‌کاری‌های منطقه‌یی به ویژه میان دو کشور، در خصوص اقتصاد جرمی، و فعالیت‌ شبکۀ تروریستی و راه‌های مبارزه با آن‌ها نیز صحبت نموده‌اند.
از سوی‌هم، رییس جمهور غنی، در دیدارش با هیئت بلندرتبۀ دولتی پاکستان از نخست وزیر آن به گونۀ رسمی دعوت نموده تا به کابل سفر نماید.
سرپرست دفتر سخنگویی ارگ گفته که رییس جمهورغنی، نخست وزیر پاکستان را به خاطر آغاز مذاکرات دولت با دولت که در دومین نشست پروسۀ کابل روی آن تاکید گردیده بود، به کابل دعوت کرده‌است.
گفتنی‌ست که در این دیدار، محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی رییس جمهور، مراد علی مراد، معین ارشد امنیتی وزیر داخله، حضرت عمر زاخیل‌وال، سفیر افغانستان در پاکستان نیز حضور داشته‌اند.

مشاهده در منبع اصلی