اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 21 دلو , 1397

گشایش بزرگترین نمایشگاه فراورده‌های زنان بازرگان در کابل

بزرگترین نمایشگاه فراورده‌های زنان بازرگان درچارچوب برنامۀ صنایع روستایی و به هدف بازاریابی برای فراورده‎های زنان، گشایش یافت.
مسؤولان وزارت احیاء وانکشاف دهات می گویند که ۱۳۰ سرمایه گذار زن از مرکز و ولایت‌های کشور فراورده‌های‎شان را در این نمایشگاه، به نمایش گذاشته‌اند.
مجیب الرحمان کریمی، وزیراحیاء وانکشاف دهات دربارۀ، گفت: “ما تلاش داریم که مشکلات زنان روستایی را حل سازیم وحد اقل با این نمایشگاه‌ها برای تولیدات آنان، بازاریابی کنیم.”
وزارت امورزنان می‎گوید که درحال حاضر مشکلات فراراه زنان بازرگان درکشور بسیارزیاد است   و حکومت باید درکنار حمایت‌های مالی، زنان را در توانمند سازی اقتصادی شان، آنان کمک‎های لازم کند.
نبیله مصلح، معین وزارت امورزنان، گفت: “برای زنان ما برنامه‎های را عملی ساختیم و تا اندازه زیاد این برنامه‎های مفید بوده‎اند، اگر زیربنا‌های لازم دربخش‌های گونه‌گون برای زنان ساخته شوند، این کار برای بهبود وضیعت زنان بازرگان خواهند بود.”
مسؤولان این وزارت می‌گویند که درحال حاضر زنان توانایی آن را دارند تا در داوطلبی‌‎های دولتی شرکت کنند و اگر سهم زنان در پیمان‎های دولتی برجسته شود، کاروبار زنان متشبث درکشور به گونۀ چشمگیری، رُشد خواهند کرد.

مشاهده در منبع اصلی