اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 17 قوس , 1398

درگیری خودی میان داعشیان در ننگرهار و تلفات برخواسته از آن

مسؤولان محلی در ولایت ننگرهار می‌گویند که نیروهای امنیتی در جریان چند ساعت گذشته، بر مواضع داعشیان در این ولایت حمله‌های هوایی را اندازی کرده که در نتیجه، تلفاتی بر آنان گذاشته‌اند.
دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار در شرق افغانستان با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید حمله‌های هوایی نیروهای افغان، بر مواضع گروه داعش در ولسوالی‌های هسکه‌ مینه و نازیان آن ولایت راه‌اندازی گردیده بودند.
خبرنامۀ دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار گفته که در حملۀ هوایی در ولسوالی هسکه مینه، شش داعش کشته و دو تن دیگر شان زخمی شده‌اند.
از سوی‌هم، خبرنامه افزود که اعضای گروه داعش در ولسوالی نازیان ولایت ننگرهار، درگیری خوده میان شان انجام داده‌ که در نیتجه در  آن حادثه نیز، شش تن کشته و دو تن دیگر زخمی شده‌اند.
مسؤولان محلی در ولایت ننگرهار گفته که این درگیری روز گذشته، در ولسوالی نازیان به وقوع پیوسته، اما جزئیات بیش‌تر در این مورد نه‌داده‌اند.
این درحالی‌ست که قبل از این، درگیری میان اعضای گروه‌های داعش و طالبان در ننگرهار به وقوع پیوسته که در نتیجه بر هر دو طرف، تلفات وارد شده‌است.
ننگرهار در شرق افغانستان، از جمله ولایت‌های ناامن به حساب می‌رود که گروه داعش پای‌گاه‌های اساسی خود را از زمان تاسیس در آن ولایت، اساس گذاشته‌است.

مشاهده در منبع اصلی