اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 21 دلو , 1397

روسیه تحریم انگلیس علیه جام جهانی فوتبال را بی اهمیت دانست

منابع خبری – باختر24 حوت
رئیس کمیته برگزاری جام جهانی فوتبال 2018 روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که حضور نیافتن مقام های رسمی بلندپایه انگلیس در ورزشگاه های محل برگزاری این مسابقات، مشکلی ایجاد نمی کند و ما چیزی از دست نمی دهیم.
شبکه تلویزیونی روسی «لایف» امروز به نقل از آلکسی سوروکین رئیس کمیته برگزاری جام جهانی فوتبال 2018 گفت: هیچ اتفاق ناگواری در برنامه برگزاری جام جهانی فوتبال رخ نخواهد داد و ما جام جهانی فوتبال را در بالاترین سطح برگزار می کنیم.
وی افزود: متاسفیم که انگلیس از اصل جدایی ورزش از سیاست، پیروی نمی کند.
به گفته سوروکین، حق حضور یا عدم حضور در جام جهانی، با تماشاگران فوتبال است.
به گزارش ایرنا، ترزا می نخست وزیر انگلیس امروز در مجلس عوام این کشور با اعلام مجموعه تدابیر لندن علیه مسکو اعلام کرد که هیچیک از مقام های دولتی یا خاندان سلطنتی انگلیس در مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 روسیه حضور نخواهند یافت.
سرگئی اسکریپال جاسوس پیشین روسیه که در بریتانیا زندگی می‌کرد، هفته گذشته به همراه دخترش، به صورت بیهوش بر روی نیمکت مرکز خریدی در شهر سالسبری در شمال انگلیس پیدا شد. براساس ادعای رسانه های انگلیسی، حال هر دو وخیم است و مامور پلیسی که اولین بار آنها را پیدا کرد، نیز در بیمارستان بستری است.
اسکریپال 66 ساله، در سال 2010 در تبادل جاسوسان میان آمریکا و روسیه، به انگلیس پناهنده شد؛ در آن معاوضه، مسکو چهار جاسوس خود را با 10 جاسوس آمریکا مبادله کرد. وی پیش تر مامور اطلاعاتی روسیه بود که به دلیل جاسوسی برای دولت انگلیس در سال 2006 به 13 سال حبس در مسکو محکوم شد؛ او متهم بود که هویت جاسوسان روس را در اروپا در اختیار سازمان جاسوسی ‌ام.ای.6 انگلیس قرار می دهد.
خلیل

مشاهده در منبع اصلی