اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 21 دلو , 1397

لیگ قهرمانان اروپا؛ صعود بارسلونا با دبل مسی

منابع خبری- باختر24 حوت
تیم فوتبال بارسلونای اسپانیا با درخشش ستاره آرژانتینی خود در دیدار برابر چلسی انگلیس به پیروزی سه بر صفر رسید تا مقتدرانه راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.
چهارشنبه شب در آخرین دیدار دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، بارسلونا در حالی در ورزشگاه نیوکمپ از چلسی پذیرایی کرد که بازی رفت با تساوی یک بر یک به اتمام رسیده بود.
شاگردان «ارنستو والورده» که در اوج آمادگی هستند این دیدار را هجومی آغاز کردند و همان دقیقه سوم، «لیونل مسی» پس از همکاری با «لوییس سوارز» و از زوایه ای بسته توپ را از بین پاهای دروازه بان چلسی به گل نخست تبدیل کرد.
این گل سبب شد تا خیلی زود تیم چلسی که تحت تفکرات «آنتونیو کونته» در دیدارهای بزرگ با روش تدافعی بازی می کند، مجبور به تغییر سیستم شود.
در دقیقه بیستم، پاس «لیونل مسی» به «عثمان دمبله» رسید و این مهاجم جوان فرانسوی با شوتی مهار نشدنی، توپ را به تور دروازه نماینده انگلیس دوخت تا بارسلونا به گل دوم برسد.این نخستین گل دمبله برای نماینده ایالت کاتالونیا بود.
در نیمه دوم و در حالی که چلسی برای جبران نتیجه تلاش می کرد، «لیونل مسی» دارنده پنج توپ طلای جهان با حرکتی انفرادی، بازهم توپ را از بین پاهای «تیبو کورتوآ» درون دروازه چلسی جای داد تا گل سوم خود و سوم تیمش را به ثمر برساند.
در نهایت این دیدار با برتری سه بر صفر به پایان رسید تا بارسلونا در مجموع دو بازی رفت و برگشت با پیروزی چهار برک به مرحله یک چهارم نهایی قدم بگذارد.
براساس یک خبردیگر: تیم های بارسلونا، رئال مادرید و سویا اسپانیا، لیورپول و منچسترسیتی انگلیس، یوونتوس و آ.اس رم ایتالیا و بایرن مونیخ آلمان جواز حضور در مرحله یک چهارم نهایی را کسب کرده بودند.
خلیل

مشاهده در منبع اصلی