اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 1 میزان , 1398

کشف مخفی‌ گاه های سلاح و مهمات شبکۀ حقانی در خوست

دفتر مطبوعاتی ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان می‌گوید که منسوبین این نهاد در عملیات‌های جداگانه، چندین مخفی‌گاه سلاح و مهمات شبکۀ حقانی را کشف کرده‌اند.
در یک خبرنامه امنیت ملی آمده که نیروهای قطعات خاص این ریاست عملیات‌های جداگانه را در مربوطات ولسوالی‌های جاجی میدان، باک، علیشیرو موسی‌خیل ولایت خوست راه‌اندازی کرده‌اند.
به اساس خبرنامه، نیروهای قطعات خاص ریاست امنیت ملی توانسته‌ که در جریان عملیات‌های شان، از مربوطات ولسوالی‌های متذکره، یک مقدار زیاد از مهمات شبکۀ حقانی را کشف و ضبط نمایند.
 دوقبضه راکت انداز RPG7 ، یک میل ماشیندار پیکا، چهارمیل کلاشینکوف ، دومیل سلاح کره بین، «۹» میل تفنگچه «۲۳» فیر مرمی راکت RPG7، «۳» فیرمرمی توپ ۸۲ ملی متری، «۱۰» حلقه ماین ضد وسایط، یک قبضه بم دستی، «۲۷۶» کیلوگرام مواد مخدر نوع چرس و هزارها فیر مرمی سلاح خفیف و وسایل نظامی از جمله وسایلی اند که به دست نیروهای امنیت ملی افتاده‌است.
این درحالی‌ست که چندی قبل نیز نیروهای امنیت ملی افغانستان، یک موتر از پر سلاح و مهمات گروه طالبان را از ولایت پکتیا کشف و ضبط کرده بوده‌اند.
در آن زمان ریاست امنیت ملی گفته بود که افراد طالبان یک مقدار سلاح و مهمات زیاد را در موتری به شکل ماهرانه جابه‌جا کرده بوده‌اند که می‌خواستند به ولایت آن ولایت انتقال دهند.

مشاهده در منبع اصلی