اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 31 سنبله , 1398

پيام ربانی به مناسبت 24 حوت مردم هرات

امروز 24 حوت سالگشت رستاخیر عظیم مردم هرات است قیامی كه در برابر عملكرد وحشيانه رژيم كمونيستی و حاميان اشغالگرشان صورت گرفت.

اين قيام همانگونه كه ماهيت دروغين شعارهای آنها را افشا كرد، نقطه عطفی در شكل دهی جهاد مقدس مردم افغانستان در برابر اشغال و تجاوز بود و قشرهای مختلف اجتماعی از هر قوم، منطقه و مذهب را آگاهانه به میدان جهاد كشاند.

رویداد تاریخی 24 حوت یادآور قربانی های بی شمار مردمی است که نشان دادند و ثابت ساختند که هیچ قدرتی نمی تواند بیگانگان را بر افغانستان مسلط سازد و هیچ نظامی برخلاف باورها و ارزش های دینی و ملی مردم مسلمان افغانستان نمی تواند بر اين مردم حكم براند.

هر چند در این حماسه خونین و یکی از شورانگیزترین حرکت های مردمی علیه حاکمان ستمگر و وابسته به بیگانگان، هزاران تن از مردان، زنان و حتی پیرمردان و کودکان بسیار مظلومانه به شهادت رسیدند اما خون پاک این شهدا بنیاد ستم را به لرزه درآورد و دشمن دین و ملت را از به ثمر نشستن آرزو هایش بازداشت.

تاریخ مبارزات سیاسی و نظامی افغانستان هرگز لحظاتی را که مردم مسلمان هرات با دست خالی اما متكی به نصرت الهی با نعره های الله اكبر از روستاها و ولسوالی ها سرازیر شدند و بر عملكردهای نادرست و غیر انسانی نظام حاكم اعتراض نمودند از یاد نخواهد برد و این رویداد ظلم ستیزی و عدالت خواهی جاویدان باقی خواهد ماند.

نسل امروز مکلف است تا از روزهای افتخار آفرین که از نیاکان شان بجا مانده اند درس آزادگی، ایستادگی و ظلم‌ ستیزی را بیاموزند و در سرلوحه اهداف زندگی‌ شان قرار دهند.

صلاح الدين ربانی
وزير خارجه و ریيس جمعيت اسلامی افغانستان

مشاهده در منبع اصلی