اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 1 عقرب , 1398

یک زندانی در پکتیکا هفت طالب را کشت و ۱۸ تن را زخمی کرد

مقام‌های امنیتی پکتیکا می‌گویند، فردی به نام اول‌خان در ولسوالی گومل این ولایت که در قید طالبان بود، با همراهانش هفت طالب مسلح را زمانی با ضرب گلوله کشته که در نماز ایستاده بودند. در این رویداد ۱۸ طالب دیگر زخمی شده اند.
به گفتۀ مقام‌های ولایتی پکتیکا، یک فردی ربوده‌شده در ولسوالی گومل این ولایت بر طالبان هجوم برده که در نتیجه بیش از ۲۰ طالب مسلح کشته و زخمی شده اند.
محمدالرحمان ایاز، سخنگوی والی پکتیکا به رادیو آشنا – صدای امریکا می‌گوید، این رویداد عصر دیروز در ولسوالی گومل در نزدیکی یک مرکز طالبان به وقوع پیوسته است.
او می‌افزاید "این فرد در ساحه رباط ولسوالی سروبی زمانی که به سوی منزلش می‌رفت، طالبان از موتر او را پیاده کرده بودند. پس از آن در مسیر اسلحۀ طالبان به دستش افتاده و بر آنان گلوله‌باری کرده است".
به گفتۀ آقای ایاز، در این رویداد هفت طالب مسلح جابه‌جا کشته شده و ۱۸ تن دیگر زخم برداشته اند. او افزود که فرد مهاجم یک موتر رنجر سفید طالبان را نیز با خود برده است.
از سوی دیگر، سمونوال عبدالرئوف مسعود، آمر امنیت فرماندهی امنیه پکتیکا، به رادیو آشنا – صدای امریکا می‌گوید، مهاجم اول‌خان نام دارد و برادر یک فرمانده پولیس محلی این ولایت است.
او تأیید می‌کند "اول‌خان و یک همراهش که در پولیس محلی بود، طالبان در گومل از موتر آنها را پایین کرده بود، پولیس محلی را همانجا کشته و اول‌خان را با خود برده بودند".
آقای مسعود، می‌افزاید، عصر روز گذشته زمانی که طالبان در نماز ایستادند، دستان اول‌خان از پیش‌رو دستبند زده شده بود؛ اما او با آزادساختن دستانش، به وسیلۀ یک پیکای طالبان بر آنان گلوله‌باری کرده است.
به گفتۀ وی، دریاخان برادر اول‌خان، فرماندهی ۳۵۰ پولیس محلی را در سروبی و برخی ولسوالی‌های دیگر به دوش دارد.
اما هنوز دریاخان و اول‌خان برادرش تا اکنون با رسانه‌ها صحبت نکرده اند.
در همین حال، ذبیح‌الله مجاهد، یک سخنگوی طالبان تأیید می‌کند که یک زندانی هنگام انتقال بر افراد آنان گلوله‌باری کرده است. به گفتۀ وی، در این حمله تنها سه طالب کشته شده اند. او گزارش‌های مبنی بر کشته و زخمی‌شدن ۲۵ جنگجوی طالبان را رد می‌کند.

مشاهده در منبع اصلی