اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، پنج شنبه, 3 جوزا , 1397

فاحشه خانه های کابل و هرات و قندهار

یکصد و چهار فاحشه خانه در پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان فعالیت می کند

یک مقام ارشد وزارت خارجه افغانستان گزارش داد که تنها در منطقه دشت برچی، کارته پروان و شهر کهنه کابل یکصد و چهار فاحشه خانه موجود است. بیشتر مشتریان این فاحشه خانه ها کارمندان ادارات رژیم و جوانان هستند که اکثرشان به امراض ساری جنسی غیرقابل علاج مبتلا شده اند. از بدو تاسیس حکومت موقت به ریاست حامد کرزی تا حال ده ها فاحشه خانه در کابل تاسیس شده است که گردانندگان آن مراکز فسق و فساد تجاران بازارهای اقتصاد سیاه و زیرزمینی هستند.

این فاحشه خانه ها همچنین خدمات جنسی برای خارجی ها فراهم می کنند. نرخ هر ساعت خدمات جنسی فاحشه ها در این مراکز فحشا بین 50 الی 1500 دالر در ساعت است.

یک منبع دیگر از وزارت عدلیه ابراز داشت که بیشتر مشتریان این فاحشه خانه ها سربازان و افسران اردوی ملی، کارمندان ریاست امنیت ملی و نیروهای پولیس هستند. سران رژیم ع و غ از موجودیت و محل همه این فاحشه خانه ها اطلاع دقیق دارند اما آنان در بخش بسته کردن و دستگیر کردن مالکان این مراکز فحشا هیچ اقدامی نمی کنند چون صاحبان آن مراکز اقارب، سهامداران و باج دهندگان سران رژیم موجود در افغانستان هستند.

پایتخت افغانستان که در آن ده ها هزار تن داد از مجاهد بودن سر می دهند اکنون به یکی از بزرگترین مراکز فحشا در سطح آسیا مبدل شده است.
منبع دوم همچنین افشا کرد که چندین تن از تاجران و سرمایه گذاران بزرگ افغانستان در تاسیس و مدیریت این مراکز فحشا شریک هستند. تعداد زیادی از این فاحشه ها از پاکستان، ایران، کوریا، هند، تاجیکستان، اوکراین، ازبکستان، ترکیه و روسیه به کابل آورده شده اند.

در بین این فاحشه ها جاسوسان کشورهای نامبرده هم حضور دارند که همه شان به صورت حرفوی تمرینات ارایه خدمات فحشا به مشتریان خود را در کشورهای خویش فرا گرفته اند. تعدادی از این فاحشه خانه ها در حال استخدام فاحشه های تازه وارد از کشور لبنان هستند که همه آنان را با گذرنامه های جعلی وارد افغانستان می کنند.

از زمانیکه روابط بلخ با ارگ خراب شده است بازار قاچاق فاحشه ها از آسیای مرکزی، اوکراین و روسیه از طریق شمال کشور کساد شده است و مالکان فاحشه خانه های نامبرده کوشش دارند که اشرف غنی هرچه زودتر اختلافات اش را با عطا محمد حل کند تا دوباره بازار قاچاق دختران و زنان فاحشه از کشورهای نامبرده رونق یابد.

در ولایت های قندهار، هرات و بلخ هم بیش از 176 فاحشه خانه وجود دارد که در آن مراکز فحشا بیشتر عرضه کنندگان فحشا عودت کنندگان از ایران یا زنان ایرانی هستند. همچنین در این مراکز پسران جوان به شغل تن فروشی اشتغال دارند که همه شان به مواد مخدر و دخانیات معتاد هستند.
مالکان این فاحشه خانه ها در پهلوی ارایه خدمات تن فروشی به قاچاق مواد مخدر اشتغال دارند و هیچ نیروی داخلی و خارجی در افغانستان توان مبارزه علیه این اشخاص را ندارد.
کشورهای خارجی حامی رژیم موجود در عرصه مبارزه صادقانه علیه این دو پدیده شوم تن فروشی و قاچاق مواد مخدر و فاحشه ها هیچ اقدامی انجام نمی دهند.

در سرتاسر افغانستان بیش از دو و نیم میلیون انسان معتاد به مواد مخدر هستند. منبعی از وزارت عدلیه همچنین گفت که قاچاق دخانیات یکی دیگر از پدیده های شوم در افغانستان است که حتی بیش از سی درصد از اعضای شورای ملی افغانستان در تجارت نوشانه های الکلی اشتغال دارند. شرکت های هواپیمایی خصوصی در وارد کردن دخانیات و فاحشه ها در بدل دریافت پول هنگفت دست دارند.

در هرات تاجران برای اعلان کالاهای تجارتی خود از دختران فاحشه ی ایرانی در سطح رسانه ها استفاده می کنند و حتی افراد زورمند، تاجر و ثروتمند برای شب نشینی ها و استفاده از دختران و زنان ایران شبانه بین دوصد هزار الی یک میلیون افغانی هزینه می پردازند. تاجران و شرکت های عرصه کننده ی کالاهای خارجی در همه اعلانات خویش در سطح رسانه های سمعی و بصری از زن های ایرانی استفاده می کنند.

همچنین بعضی آرایشگاه ها در ولایت های نامبرده در سطح افغانستان در کسب ارایه تن فروشان به مشتریان شان مشغول هستند. تعدادی زیادی از این تن فروشان داخلی کارمندان ریاست امنیت ملی افغانستان هستند که در بدل دریافت مزد رسمی برای رژیم ع و غ مخبری می کنند. کارمند ارشد وزارت خارجه افغانستان بیان کرد که تنها در سطح کابل بیش از پنجاه و هشت هزار تن فروش به صورت روزمره کار می کنند.

بیشتر این دختران و زنان تن فروش بنابر فقر و اعتیاد به کسب تن فروشی روی آورده اند حتی بسیاری از کسبه کاران از کودکان زیر نام کارگر سوءاستفاده جنسی می کنند و سران رژیم در برابر این پدیده ی شوم ساکت هستند. زنان زندانی در زندان ها، خانه های به اصطلاح امن و توقیفگاه ها در سرتاسر افغانستان به صورت روزمره مورد آزار، اذیت و تجاوز جنسی نگهبانان مرد قرار دارند.

یکی از علل روی آوردن جوانان به فاحشه خانه ها جهت دفع نیازهای جنسی شان هزینه گزاف ازدواج شناخته شده است. بیشتر جوانانی که برای رفع نیازهای جنسی شان به فاحشه خانه ها می روند به امراض مهلک جنسی دچار شده اند و افغانستان به علت نداشتن نظام سالم و کارای صحی نمی تواند خدمات بهداشتی و صحی مناسب را جهت تدوای این بیماران فراهم کند.

دادگاه های افغانستان هم بنابر حاکمیت فرهنگ ترس حاضر به دستگیری و محاکمه مالکان فاحشه خانه ای موجود در کشور نیستند. همچنین در دادگاه های افغانستان صدها پرونده تجاوز به محرمات موجود است ولی هیچ قاضی حاضر نیست از ترس تهدید و کشته شدن توسط متجاوزین و حامیان آنان در داخل نظام به چنین پرونده ها رسیدگی کند. در دادگاه های کابل دوسیه های قتل دختران و زنانی وجود دارد که پس از اغوا شدن یا اختطاف شدن و مورد تجاوز جنسی قرار گرفتن توسط زورمندان یا نزدیکان آنان به قتل رسیده اند و هیج دادگستری در افغانستان حاضر نیست که به علت تهدید حیات خود به چنین پرونده هایی رسیدگی کند.

یاداشت: پس از نشر این گزارش یک شخصیت مهم سیاسی با این قلم تماس گرفت و گفت که بسیاری از این فاحشه خانه ها زیر نام مهمانسرا فعالیت می کنند در ناحیه ده کابل، کوته سنگی، خیرخانه، دارالامان، خواجه رواش، تیمنی، افشار و خوشحال خان مینه روسپی خانه های زیر نام مهمانسرا باز شده است. قاچاقبران مواد مخدر و مالکان مراکز فحشا برای روسپی های کشوری های چین و کوریایی جنوبی و جاپان و تایلند و آسیایی مرکزی تذکره افغانی ساخته اند و حتی برای تعدادشان با پرداختن رشوه گذرنامه گرفته اند. قاچاقبران روسپی های کشورهای چین، تایلند، کوریای جنوبی و جاپان در بدل پرداخت رشوه برای آن فاحشه ها از طریق ولایت های غزنی، دایکندی و بامیان تذکره جعل می کنند.

سید حسیب مصلح
(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)

مشاهده در منبع اصلی