اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 31 سنبله , 1398

بازداشت یک شبکۀ خطر ناک ۵ نفری تروریستی در شهر کابل

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان از بازداشت یک گروپ خطرناک ۵ نفری تروریستی در شهر کابل خبر می‌دهد.
امنیت ملی با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید، قطعات خاص نیروهای امنیت ملی طی یک عملیات خاص، یک شبکۀ ۵ نفری تروریستی گروه طالبان را در شهر کابل گرفتار کرده‌اند.
در خبرنامه آمده که افراد بازداشت شده، مسؤولیت تثبیت و ترور نیروهای امنیتی در شهر کابل و به خصوص در ناحیه پنجم را داشته که دست‌گیر شده‌اند.
افراد دست‌گیر شده در جریان تحقیقات اعتراف نموده که توسط قاری خالد یکی از فرمان‌دهان طالبان هشت ماه قبل در ولایت میدان وردک به طالبان پیوسته و به آنها وظیفه سپرده شده بود تا  نیروهای امنیتی را در شهر کابل با استفاده از ماین‌های مقناطیسی و تفنگچه خپ‌کن‌دار، هدف قرار دهد.
امنیت ملی از افراد بازداشت شده، به نام‌های نیازمحمد، فرزند عبدالاحد، محمد آغا فرزند سلطان عزیز، محمد نسیم، فرزند شیرخان، مخمد زمان، فرزند جنت‌گل و حبیب‌الله فرزند عبدالعزیز نام برده‌است.
ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان جزئیات بیش‌تر در این مورد نه‌داده و این‌ را هم افراد بازداشت شده باشنده اصلی کدام ولایت‌ها می‌باشند.
گفتنی‌ست که گروه طالبان تا هنوز در مورد افراد دست‌گیر شدۀ شان اظهار نظر نکرده‌اند.
این درحالی‌ست که امنیت ملی افغانستان در جریان هفتۀ جاری از بازداشت پسر ارشد معاون والی نام‌نهاد گروه طالبان برای ولایت بغلان نیز خبر داده بود.

مشاهده در منبع اصلی