اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 1 میزان , 1398

زکی: مبارزه شخصیت های بزرگ را دوام دهیم

بزرگترین شکل ارج گذاری به کسانیکه در راستای خدمت به این وطن جان دادن، دوام مبارزه برای تحقق آرمان های آنان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، فیض الله زکی وزیر کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین امروز چهارشنبه 23 حوت 96 در مراسم گرامیداشت از بیست و سومین سالگرد عبدالعلی مزاری رهبر وحدت ملی افغانستان در ارگ ریاست جمهوری گفت: روز گذشته از ترکیه برگشتم و در دیداری که با معاون اول رییس جمهور داشتم ایشان سپردند که سلام و احترامات شان را به رییس جمهور، بزرگان دولت و حضاری که در این مجلس هستند برسانم.

زکی با اشاره به گذشته پر فراز و نشیب تاریخ سیاسی کشور بیان کرد: بزرگترین شکل ارج گذاری به کسانیکه در راستای خدمت به این وطن جان دادن، دوام مبارزه برای تحقق آرمان های آنان است.

وزیر کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین گفت: در سال های گذشته شاهد فراز و نشیب های سیاسی فراوان بودیم اما خوشخبتانه مسیر اصلی حرکت بعد از کنفرانس بن، در جهت دیالوگ، مشارکت سیاسی و نهادینه شدن پروسه انتخابات بحیث راه اصلی تحقق اراده مردم، رشد احزاب سیاسی، رشد رسانه ها، شناخت و احترام به تنوع فرهنگی جامعه بوده است.

وی تصریح کرد: ایجاد حکومت وحدت ملی با تمام پیچیدگی ها یگ گام بلند بوده است و نشان می دهد در دوران گذار تاریخی سیاسی قرار داریم و برای عبور از دشواری ها راهی جز اجماع ملی مبتنی بر مشارکت ملی و عدالت اجتماعی توام با رشد متوازن اقتصادی نداریم.

این مقام حکومتی افزود: انانیکه باوجود پیشنهاد صلح به جنگ دوام می دهند و پیشنهاد صلح را با خون جواب می دهند هدفی جزناکامی این گذار تاریخی، سقوط کشور به قعر منازعات خونین و عقب ماندگی از کاروان تاریخی ندارند.

کد (26)

مشاهده در منبع اصلی