اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 1 عقرب , 1398

عبدالله: اعتراف کنیم که آرمان شهدا تحقق نیافته است

مراسم گرامیداشت از عبدالعلی مزاری با حضور رییس جمهور، رییس اجرایی، روسای شورای ملی، پسر معاون اول رییس جمهور، معاون دوم رییس جمهور، شخصیت های سیاسی و اعضای کابینه در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، داکتر عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی امروز چهارشنبه 23 حوت 96 در مراسم گرامیداشت از بیست و سومین سالگرد رهبر حزب وحدت اسلامی در ارگ ریاست جمهوری گفت: اگر هنوز هم یک شهروند خود را کمتر از دیگری احساس کند و روش و رفتار ما بحیث سیاستمدار این باشد، باید اعتراف کنیم که آرمان های شهدای ما تحقق نیافته است.

عبدالله بیان کرد: مزاری یک گام بسیار بلند در راه تغییر یک اصل کلی که متاسفانه در جامعه شکل گرفته بود و با شهروندان از دید و نگاه متفاوت رفتار و قانون کشور بر همه یکسان تطبیق نمی شد نقطه ختم گذاشت اما تحقق کامل این آرمان، زحمت و تلاش پیگیر چند نسل را می طلبد.

رییس اجرایی تصریح کرد: برگزاری انتخابات و سهم گیری مردم در تعیین سرنوشت خود یک اصل عمده و اساسی بود که در این راه قربانی های بسیار داده شد و باید همواره از کسانیکه این اصل را تثبیت کردند قدردانی شود.

وی در این مجلس نیز یکبار دیگر از تعهد حکومت در انتخابات های پیش رو گفت و خاطر نشان ساخت: حکومت وحدت ملی به برگزاری انتخابات پارلمانی، انتخابات شورای ولسوالی ها و انتخابات ریاست جمهوری متعهد است و در این راستا مردم در انتظار اقدامات کمیسیون انتخابات با حمایت ما و بدون مداخله ما هستند.

کد (26)

مشاهده در منبع اصلی