اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 1 عقرب , 1398

جلسۀ شورای امنیت ملی به ریاست رئیس‌جمهورغنی دایر شد

کابل باختر 23 حوت
جلسۀ شورای امنیت ملی دیروز به ریاست محمداشرف غنی رئیس‌جمهور اسلامی افغانستان در ارگ دایر گردید و وضعیت امنیتی شماری از ولایات کشور مورد ارزیابی قرار گرفت.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، دراین جلسه که رهبری سکتور امنیتی و دفاعی نیز حضور داشتند، ابتدا به روح همه شهدای حوادث اخیر به‌ویژه شهدای قوای مسلح کشور اتحاف دعا شد و بر رسیدگی به مجروحین و خانواده‌های آن‌ها تأکید گردید.
مسوولین امنیتی و دفاعی در مورد اتخاذ تدابیر امنیتی در ولایات فراه، فاریاب، کندز، ارزگان و غزنی گزارش داده و اطمینان دادند که نیروهای امنیتی و دفاعی با تمام توان در سرکوب و دفع و طرد پلان‌های شوم دشمن آمادگی کامل دارند.
شورای امنیت ملی فیصله نمود تا پلان عملیات وسیع جهت نابودی دشمن در ولایات متذکره روی‌دست گرفته شود و قوت‌های نظامی بیشتر از پیش تقویت گردند.
جلسه، کار هیئت اعزامی به ریاست جنرال مرادعلی مراد معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله را جهت حل منازعۀ پیش‌آمده در ولایت غزنی مثبت خوانده از وی قدرانی نمود. همچنان  فیصله گردید تا هیئت مذکور، گزارش مفصل خویش را به شورای امنیت ملی ارائه نماید.
در اخیر، از رشادت، دلیری و قربانی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در راستای مبارزه با تروریزم قدردانی شد و از تلاش‌های آن‌ها نیز تمجید به عمل آمد. ضیا احمدی

مشاهده در منبع اصلی