اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 31 سنبله , 1398

دانش: عدالت خواهی به معنای یاغی گری نیست

نباید عملکرد و اشتباه یک فرد یا گروه را به همه افراد یک قوم تعمیم داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، سرور دانش معاون دوم رییس جمهور امروز چهارشنبه 23 حوت 96 در مراسم گرامیداشت از بیست و سومین سالگرد رهبر حزب وحدت اسلامی در ارگ ریاست جمهوری گفت: مزاری در سخنرانی های خود به تکرار یاد می کرد که درست است که عبدالرحمان خان 62 درصد مردم هزاره را نابود کرد اما اینکار را یک شخص انجام داد و نباید این عمل را به قومی که وی به آن تعلق داشت نسبت داد.

دانش بیان کرد: باید با واقعیت ها و حقایق جامعه درست و منطقی برخورد شود و نباید عملکرد و اشتباه یک فرد یا گروه را بر همه افراد یک قوم تعمیم داد.

معاون دوم رییس جمهور با بیان اینکه کسانیکه در جهت تشدید بین هزاره ها و اقوام حرکت می کنند اندیشه مزاری را تحریف کرده اند اظهار کرد: مزاری تعامل میان همه اقوام را یک ضرورت ملی می دانست و هر کس از این اصل عدول کند اندیشه وی را بدرستی نشناخته است.

وی علاوه کرد: اگر کسی عکس شعار وحدت ملی را بهانه قرار داده و ندای عدالت خواهی یک قوم را ضد وحدت ملی تلقی کند هم به انحراف رفته است و این روحیه از رسوبات افکار عصر استبداد تاریخی است زیرا نه عدالت خواهی به معنای یاغی گری است نه التزام به وحدت ملی به معنای تسلیم شدن یا سکوت در برابر ظلم و بی عدالتی است.

کد (26)

مشاهده در منبع اصلی