اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 1 عقرب , 1398

واکنش عطا محمد نور به خبرهای نشر شدۀ در مورد والی جدید بلخ

عطامحمد نور، ولی برکنار شدۀ بلخ و رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان، پس از نشر گزارش‌ها که گویا او و دولت مرکزی به خاطر تعیین والی جدید ولایت بلخ به توافق رسیده‌، واکنش نشان داده‌است.
عطا محمد نور، رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی گفته‌است که روز گذشته خبرهایی در صفحه‌های اجتماعی و رسانه‌ها در خصوص کنار رفتن او از ولایت بلخ، دست به دست شده که تمام آنان بی‌اساس می‌باشند.
آقای نور در بیانیه‌یی با تکذیب آن خبرها گفته با تاکید می‌گویم تا زمانی که خواسته‌های مشروع جمعیت اسلامی افغانستان برآورده نشود، هیچ معاملۀ پیدا و پنهان در کار نخواهد بود.
او بیان کرده‌است ما با تمام تعهدات خود پابند استیم و در مذاکره  را نبسته‌ایم و تصمیم‌ نهایی را کماکان از صلاحیت رهبری حزب جمعیت اسلامی به رهبری صلاح‌الدین ربانی، سرپرست آن حزب می‌داند.
او خاطر نشان ساخته که موضوع ولایت بلخ، آخرین ماده و و موردی است که در مذاکرات مطرح بوده است.
آقای نور  تاکید کرده که تصمیم نهایی در خصوص مذاکرات بلخ، مربوط رهبری حزب جمعیت اسلامی می‌گردد.
این درحالی‌ست که روز گذشته گزارش‌ها به نقل از منابع حکومتی از سوی رسانه‌ها به نشر رسید که حزب جمعیت اسلامی و ارگ ریاست جمهوری به خاطر تعیین والی جدید ولایت بلخ به موافقه رسیده‌اند.
منابع حکومتی گفته بودند که به اساس موافقت هردو طرف، اسحاق رهگذر به عنوان والی جدید ولایت بلخ تعیین شده و به زودی آن ولایت معرفی خواهدشد.
گفتنی‌ست که تا هنوز حکومت مرکزی افغانستان در این مورد چیزی نگفته‌است.

مشاهده در منبع اصلی