اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 31 سنبله , 1398

بازداشت پسر ارشد معاون والی نام نهاد طالبان با افرادش در بغلان

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان از بازداشت فرزند ارشد معاون والی نام‌نهاد گروه طالبان برای ولایت بغلان با افرادش در آن ولایت خبر می‌دهد.
ریاست امنیت ملی با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید فرزند ارشد قاری بختیار، معاون والی نام‌نهاد گروه طالبان برای ولایت بغلان با دو تن از همراهانش در عملیاتی در بغلان بازداشت شده‌است.
در خبرنامه گفته‌ شده که طارق، فرزند ارشد قاری بختیار، معاون والی نام‌نهاد و عضو گروپ تروریستی فرمان‌ده عبدالرحیم با دو تن از همکارانش به نام‌های عبیدالله و فیصل بازداشت شده‌است.
ریاست امنیت ملی گفته  افراد بازداشت شده در فعالیت‌های تخریبی، تروریستی، و ماین‌گذاری در ساحه‌های ولسوالی دندغوری ولایت بغلان سهم فعال داشته‌اند.
امنیت ملی خاطر نشان ساخته که بازداشت شده‌گان اعتراف نموده که بعد از فراگیری تعلیمات نظامی در آن سوی خط فرضی دیورند جهت اجرای فعالیت تخریبی و ترویستی به شهر پلخمری اعزام گردیده بوده‌اند.
بغلان در شمال افغانستان از جمله ولایت‌های نسبتا نا امن به حساب می‌رود که گروه طالبان در بخش‌های از آن ولایت حضور گسترده دارند.
هرچند در زمستان سال جاری، عملیات‌های نظامی به‌خاطر سرکوب گروه طالبان در ولایت بغلان آغاز گردیده بودند، اما تا هنوز باعث نابودی آن گروه در آن ولایت نشده‌اند.

مشاهده در منبع اصلی