اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 1 میزان , 1398

اکمال داعش و انتقال آنها به اینجا کار آمریکا است

شاهد هستیم که هواپیماهای ناشناس به راحتی در هوای افغانستان پرواز می کنند و مخالفان مسلح ما را اکمال می کنند و نیروهای مربوط به داعش را انتقال می دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، علیرضا محمودی، آگاه سیاسی در برنامه «نگرش» گفت: متاسفانه در گزارش ها می شنویم که داعش از خاورمیانه به افغانستان انتقال داده می شود و امکان ندارد که بدون نظر و نظارت آمریکا این کار انجام گیرد. فضای افغانستان کاملا در اختیار آمریکایی ها است. هواپیماهای ناشناس در فضای افغانستان تردد می کنند.

وی افزود: در حالیکه چندی پیش دیدیم که معاون اول رییس جمهور به افغانستان آمد و کسی اجازه فرود هواپیمایش را نداد، شاهد بودیم که والی بلخ عطامحمدنور می خواست پرواز به قندهار داشته باشد اما اجازه داده نشد. اما شاهد هستیم که هواپیماهای ناشناس به راحتی در هوای افغانستان پرواز می کنند و مخالفان مسلح ما را اکمال می کنند و نیروهای مربوط به داعش را انتقال می دهند.

محمودی گفت: تازمانیکه آمریکا با افغانستان پیمان استراتژیک دارد و آنها در اینجا پایگاه دارند مسوولیت تمام چنین قضایایی به پای آمریکایی ها است. تیم جدید ریاست جمهوری آمریکا فقط به سود خود فکر می کند و برنامه های متعدد آنها اصلا به نفع افغانستان نمی باشد و جنگ جزو این برنامه ها است و افغانستان ناامن و حکومت نیم بند در اینجا به نفع آمریکایی ها است. پس اکمال و انتقال داعش هم کار آنها است.

کد (30)

مشاهده در منبع اصلی