اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 1 میزان , 1398

وزارت دفاع از تلفات کم سابقۀ طالبان در ولسوالی اناردرۀ فراه خبر می دهد

وزارت دفاع افغانستان از تلفات کم سابقه‌یی گروه طالبان در ولسوالی اناردرۀ ولایت فراه پس از سقوط نیمه‌‎ روزۀ آن ولسوالی به دست آن گروه خبر می‌دهد.
وزارت دفاع ملی افغانستان با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید در جریان چند ساعت گذشته عملیات‌های نیروهای دفاعی و امنیتی کشور در ولسوالی اناردرۀ ولایت فراه، راه‌اندازی گردیده بوده‌اند.
در بیانیۀ وزارت دفاع گفته‌ شده که در نتیجۀ این عملیات‌ها، ۵۲ دهشت‌افگن طالب کشته، ۲۵ تن زخمی  و یک عراده موتر گروه طالبان از بین برده شده‌است.
وزارت دفاع ملی جزئیات بیش‌تر در این مورد نه‌داده؛ اما روز گذشته گزارش‌ها از ولایت فراه به نشر رسید که ولسوالی اناردرۀ آن ولایت به دست طالبان سقوط کرده‌است.
پس از نشر این گزارش‌ها، وزارت دفاع ملی افغانستان در یک نشست خبری در کابل اعلام کرد که تنها بخش‌های از ولسوالی اناردره به دست طالبان افتاده که پس از راه‌اندازی عملیات، دوباره تحت کنترول دولت قرار گرفته‌اند.
وزارت دفاع ملی هم‌چنان اضافه کرده بود که در نتیجۀ عملیات گروه طالبان بر ولسوالی اناردره فراه، فرمان‌ده امنیه آن ولسوالی با شماری از نیروهای امنیتی جان باخته‌است.
این درحالی‌ست که رییس شورای ولایتی فراه در صحبت با رسانه‌های داخلی افغانستان شمار از جان باخته‌گان نیروهای امنیتی در ولسوالی اناردره را ده‌ها تن گفته‌است.

مشاهده در منبع اصلی