اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 1 میزان , 1398

واکنش طالبان به کشته شدن افراد ملکی در عملیاتی در ننگرهار

دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار، حوالی صبح ام‌روز با نشر بیانیه‌‍یی گفت که در حملۀ راکتی گروه طالبان بالای یک عراده موتر از نوع سراچه، ۷ فرد ملکی کشته شده‌اند.
به اساس خبرنامۀ نشر شدۀ دفتر والی ننگرهار، حملۀ راکتی از سوی گروه طالبان بالای موتر غیر نظامیان زمانی رخ‌داده که آنان حوالی ساعت ۸ و ۳۰ دقیقۀ شب گذشته جهت اشتراک در مراسم فاتحه به ولسوالی بتی‌کوت آن ولایت روان بوده‌اند.
دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار گفته که در این حملۀ راکتی طالبان، ۷ عضو یک خانه‌واده کشته شده که در بین آنان، ۲ خانم و سه طفل نیز شامل بوده‌اند.
در خبرنامه گفته شده بود که برعلاوه ۷ تن کشته شده، ۲ دیگر نیز زخمی شده که وضعیت صحی یکی از آنان وخیم گزارش شده‌است.
در همین ارتباط گروه طالبا نیز با نشر بیانیه‌یی در واکنش به آن حمله گفته که حملۀ راکتی توسط افراد وابسته به آن گروه صورت نگرفته‌است.
ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی گروه طالبان گفته در مربوطات ولسوالی بتی‌کوت ولایت ننگرها حمله‌یی که از اثر آن، ۸ فرد ملکی به شهادت رسیده، به افراد آنان هیچ ارتباطی ندارد.
گروه طالبان گفته این عملیات از سوی گروه اختطاف‌چی انجام شده که علیه آنان، عملیات افراد طالبان جریان دارد و تا اکنون یک تن آدم‌رباییان کشته شده‌است.
ننگرهار در شرق افغانستان از جمله ولایت ناامن به حساب می‌رود که گروه‌های هراس‌افگن مانند طالبان و داعش در آن حضور فعال دارند و هرازگاهی در نتیجۀ عملیات‌های شان، افراد ملکی نیز تلفات را متقبل می‌شوند.

مشاهده در منبع اصلی