اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 22 دلو , 1397

سخنگوی وزارت دفاع : تروریستان در ولایت های قندهار، تخار وفراه متحمل تلفات سنگین شدند

کابل 20 حوت باختر
تورنجنرال دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی امروز در یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت گفت که ۱۷۱ تروریست در نتیجه ، عملیات های قطعات کوماندو وضربات هوایی در ۱۰ ولایت در یکشبانه روز گذشته کشته شدند.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر ، سخنگوی وزارت دفاعهمچنان گفت: از این شمار تلفات ۵۴  تروریست در ولسوالی میوند قندهار، ۴۳ تروریست در ولسوالی های خواجه بهاوالدین، ینگی قلعه و درقد تخار، ۴۲ تروریست در ولسوالی بالا بلوک فراه، ۱۰ تروریست در ولسوالی های نهر سراج، نادعلی و واشیر هلمند، ۶ عضو گروه داعش در ولسوالی های نازیان وکامه ننگرهار، ۶ تروریست در ساحه بصرام لغمان، ۴ تروریست در ساحه تنگه ابریشم ولسوالی سروبی کابل، ۳ تروریست در ولسوالی های تگاب ونجراب کاپیسا و ۳ تروریست در ولسوالی اندر غزنی کشته شدند.
وزیری گفت که افزون بر این ۱۲۶ تروریست دیگر در این عملیات ها زخم برداشته و ۱۱ تن بازداشت گردیدند.
به گفته سخنگوی وزارت دفاع ملی  ۱۳ عملیات تعرضی هم اکنون از سوی نیروهای دفاعی وامنیتی کشور در ۱۰ ولایت جریان دارد،  قطعات کوماندو در جریان یکشبانه روز گذشته ۲۹ عملیات هجومی را در شماری از ولایت ها انجام داده اند و ۱۳ ضربه هوایی نیز به هدف از بین بردن مخفیگاه های دشمن اجرا شده است.
وی  همچنان گفت که گروه های انجنیری اردوی ملی، ۵۹ حلقه ماین را که از سوی تروریستان در شماری از مناطق جاسازی شده بود، در جریان ۲۴ ساعت گذشته کشف وخنثی کرده اند.
تورنجنرال وزیری، عملیات ها  درولایت های لغمان، ننگرهار، غزنی، زابل، فراه، فاریاب، قندهار، پکتیکا، بغلان، تخار، نیمروز وهلمند را پردست آورد دانست وگفت این عملیات با موفقیت جریان دارد. نالان

مشاهده در منبع اصلی