اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 19 عقرب , 1397

قانون ما با قانون جنگل هیچ فرقی نمی کند

رییس جمهور با زبان رسا اعلام کرد: طالبان دیگر دهشت افکن، تروریست و خرابکار نیستند و ما بدون پیش شرط با آنها صلح می کنیم یعنی هرچه کشته، زده، برده، خورده و تخریب کرده اند نوش جان شان؛ هیج افغانی از افغان دیگر برتر نیست!

حکمتیار: دولت مناطقی را برای طالبان بدهد تا آنها به صورت خود مختار و فدرالی اداره نمایند شاید از جنگ علیه دولت دست بردارند!

در قره باغ غزنی دو نفر افغان کشته شده و معلوم نیست که قاتل آنها کیست؟ بیشتر آگاهان محلی علت قتل را مسایل ناموسی بین الافغانی می دانند، افغان های مدنی با طالب و داعش چهار روز شاهراه عمومی کابل_قندهار را بسته اند، صدها مسافر زن و کودک و مریض و … چهار روز بدون غذا و امکانات بلاتکلیف و سرگردانند و منتظر معجزه ارگ اند، چندین مسافر مظلوم را گروگان گرفته و تعداد زیادی را لت و کوب و زخمی نموده اند و بازار محلی را چور و غارت نموده اند.

آن وقت تمام این رفتارها قانونی، منطقی و بر وفق مصالح ملی پنداشته می شود ولی ما که اعتراض کنیم منسوبین ارگ دادشان بلند می شود که شما چرا مصالح کشور را در نظر نمی گیرید؟! فدرالی شدن برای طالبان خوب و دارای مصلحت است اما برای دیگران خلاف مصلحت تلقی می شود؟!

تظاهرات مدنی دیگران را سرکوب می کنند اما در برابر خشونت طلبی، بستن شاهراه، مردم آزاری و چور و چپاول هیج عکس العملی مشاهده نمی شود؟! مگر قانون جنگل غیر از این است؟!

علی حلیمی

مشاهده در منبع اصلی