اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 22 دلو , 1397

آلمان: وضعیت افغانستان وخیم‌تر شده است

حکومت آلمان در گزارش خود از دورنمای وضعیت در افغانستان، تصویر تیره‌ای از این کشور ارایه کرده است.
شبکه اول تلویزیون آلمان، در گزارش حکومت آلمان از وضعیت افغانستان از «ناکارآمدی ادارات دولتی و نیروهای امنیتی، تشدید حملات گروه‌های طالبان و «داعش»، فساد، فقر و بیکاری، آوارگی و مهاجرت» سخن رفته است.

کابینه دولت آلمان فردا همچنان در مورد مأموریت نیروهای ارتش فدرال آلمان و تمدید مأموریت این نیروها در سوریه، عراق و افغانستان نیز گفتگو می نماید.
افزایش سربازان آلمانی در افغانستان و کاهش نقش آنان در جنگ با داعش

به گزارش فرانس پرس، براساس نامه مشترک زیگمار گابریل وزیر امور خارجه آلمان و اورزولافان دیر لاین وزیر دفاع فدرال این کشور که به فراکسیون های پارلمانی ارایه گردیده است، قرار است حکومت فدرال آلمان مأموریت نیروهای ارتش فدرال در افغانستان را تا ۱۳۰۰ سرباز افزایش بدهد.

در این نامه مشترک تأکید شده است که نیروهای فدرال آلمان در آینده در کنار آموزش به نیروهای افغانستان در کابل، بگرام و مزارشریف، همچنان در ولایت قندوز نیز بگونه دوامدار برای آموزش این نیروها تلاش خواهند کرد.

علاوه بر این در نظر است در آینده نیروهای فدرال آلمان در حالت اضطراری و در صورت بروز وضعیت خطرناک مسوولیت تأمین امنیت نمایندگی های خارجی آلمان را در افغانستان برعهده می گیرند.

به گزارش شبکه «ا آر دی» با نقل قول از «گزارش چشم انداز آینده افغانستان» تهدیدات امنیتی همچنان در مناطق مسوولیت نیروهای فدرال آلمان در شمال افغانستان نیز به شدت افزایش یافته است.

بنا بر این گزارش، در حال حاضر نیروهای فدرال آلمان فقط قادر اند نیمی از تعهدات خود را در قبال آموزش به نیروهای افغانستان عملی نمایند، زیرا این نیروها قادر به تأمین امنیت مربیان در هنگام آموزش دهی نمی باشند.

فرمانده آلمانی ماموریت طولانی‌تر در افغانستان را نیاز می‌بیند.
دویجه وله نوشت: این درحالی است که ماه دسامبر نیز اورزولا فون دیر لاین وزیر امور دفاع فدرال آلمان حین دیدارش از نیروهای این کشور در افغانستان با انتقاد از وضعیت گفت: با آنکه آلمان مربیان کافی دارد تا به نیروهای افغانستان مشورت و آموزش بدهند؛ اما در اینجا کمبود نیروهای حفاظتی وجود دارد.

کد (4)

مشاهده در منبع اصلی