اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 23 دلو , 1397

رییس جمهور با نمایندۀ خاص اتحادیه اروپا دیدار کرد

محمد اشرف غنی رییس‌ جمهور قبل از ظهر امروز با رولاند کوبیا نماینده خاص اتحادیۀ اروپا برای افغانستان، در ارگ دیدار کرد.
در این دیدار، دوطرف روی مذاکرات صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ستانی ها، همکاری‌های منطقه‌ ای و اصلاحات و موضوعات مورد علاقه بحث و تبادل نظر کردند.

رییس‌ جمهور غنی ضمن تشکر از اشتراک نماینده اتحادیۀ اروپا در کنفرانس پروسۀ کابل، از همکاری‌های اتحادیۀ اروپا در بخش‌های مختلف با افغانستان قدردانی نمود. وی اضافه کرد که مشارکت افغانستان و اتحادیۀ اروپا به ارزش‌ها و منافع دوجانبه استوار می‌باشد.

رییس‌ جمهور کشور افزود که موقعیت افغانستان در بخش توسعه و همکاری‌های اقتصادی، تجارتی و ترانزیتی منطقه نقش اساسی دارد و ما به شمول کشورهای همسایه و منطقه با جامعۀ جهانی خواهان مناسبات دوستانه و برپایۀ منافع دوجانبه هستیم.

در مقابل، نمایندۀ خاص اتحادیۀ اروپا رولاند کوبیا به‌خاطر دعوت در کنفرانس پروسۀ کابل از رییس‌جمهور غنی تشکر کرد و همچنان به نمایندگی از کشورش افتتاح کارتاپی و برگزاری موفقانۀ کنفرانس کابل را به رییس‌ جمهور و مردم افغانستان تبریک گفت.

موصوف همکاری‌های منطقه‌یی، توسعۀ اقتصادی، تطبیق پروژه‌های بزرگ، اصلاحات، توجه به‌حقوق زنان و دستاوردهای حکومت وحدت ملی را در زمینه‌های مختلف قابل ستایش دانسته، افزود که اتحادیۀ اروپا به‌کمک و همکاری‌های خویش با دولت و مردم افغانستان ادامه می‌دهد.

کد (4)

مشاهده در منبع اصلی