اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 23 دلو , 1397

دیدار نمایندگان اندونزیا، قطر، چک و اروپا با خلیلی

مقامات کشورهای اندونزیا، قطر، چک و نمایندگان اتحادیه اروپا با رییس شورای صلح افغانستان دیدار کردند.

همزمان با برگزاری دومین نشست پروسه کابل، «یوسف کالا»، معاون رییس جمهور اندونیزیا، خانم «ریتنو مرسودی»، وزیر امور خارجه این کشور، «مطلق ابن ماجد القحطانی»، رییس هیات کشور قطر در پروسه کابل، «رولاند کوبیا»، نماینده خاص اتحادیه اروپا در امور افغانستان، «پیر مایا دون»، سفیر اتحادیه اروپا و «پتر اِشتیپانک»، سفیر جمهوری چک با محمد کریم خلیلی، رییس شورای صلح دیدار کردند.

معاون رییس جمهور اندونیزیا از پروسه کابل که هدف آن به وجود آوردن اجماع نظر منطقه‌ای و جهانی در مورد صلح افغانستان است، اعلام حمایت نمود.

هیات قطری نیز بر حمایت کشورش از صلح افغانستان تاکید کرد و اظهار داشت که پروسه صلح باید تحت رهبری افغان ها پیش برده شود و کشورهای جهان و منطقه از آن حمایت نمایند.

نماینده ویژه اتحادیه اروپا تأکید کرد که این اتحادیه از صلح و توسعه در افغانستان حمایت می‌نمایند و تلاش دارد که همزمان با پیشرفت های صلح، برنامه‌های توسعه‌ای و بازسازی نیز پیش برود.

سفیر جمهوری چک با اشاره به پیامدهای جنگ در افغانستان اظهار داشت که ادامه منازعات از پیشرفت، توسعه و ثبات در این کشور جلوگیری می‌نماید.

محمد کریم خلیلی، رییس شورای صلح افغانستان نیز ضمن مهم خواندن نشست پروسه کابل، از اعلام همکاری و حمایت کشورهای اشتراک‌کننده قدردانی نمود و اظهار امیدواری کرد که این نشست بتواند موفقیت روند صلح را تسهیل نماید.

کد (4)

مشاهده در منبع اصلی