اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 23 دلو , 1397

پیروزی تیم کریکت افغانستان بر ویست اندیز

کابل باختر 9 حوت
تیم کریکت کشور در بازی 50 آوره بر تیم ویست اندیز پیروز شد.
به گزارش آژانس باختر، آبی پوشان کشور در نخستین بازی تمریناتی در آستانه بازیهای راه یابی به جام جهانی 2019 انگستان دیروز بر تیم قدرتمند ویست اندیز پیروزشد.
بازی را آبی پوشان کشور آغاز کردند و در 35 آور و با از دست دادن 9 ویکت 163 دوش انجام دادند. سمیع الله شینواری  42 و وگلیدین نایب 48 دوش انجام دادند . همچنان شرف الدین اشرف و ناصر جمال هرکدام 13 دوش ، محمد نبی 14 و رحمت شاه 10 دوش انجام دادند.
بازیکنان ویست اندیز در آور26 اعشاریه چهار با از دست دادن تمام بازیکنان خویش وبا تفاوت 53 دوش  طعم تلخ شکست را برای بار دوم از دست بازیکنان افغانستان چشیدند.
دولت حدران 4 بازیکن حریف را از میدان بازی حذف کرد. 3 بازیکن حریف را در 3 توپ پی در پی سوزاند وشرف الدین اشرف  و راشید خان هرکدام دو ویکت گرفتند. همچنان محمد نبی و شاپور حدران هرکدام یک ویکیت گرفتتند.
ویست اندیز  دوبارقهرمان جام جهانی کریکت  می باشد.
اگرچه تیم قهرمان در همین سال فقط مغلوب تیم کریکت افغانستان شد و اما برتمام حریفان دیگر پیروزشدند آخرین بازی تمریناتی تیم کریکت کشور به روز 5 شنبه با تیم کریکت هالیند خواهد بود.
براساس یک خبردیگر: ده تیم در دو گروپ به خاطر راه یابی به جام جهانی کریکت 50 آوره انگستان  می رزمند از میان آنها دو تیم به جام راه خواهد یافت.
تیم ملی کریکت کشور با تیم های زیمبابوی ،  اسکاتلند ، نیپال ،  و هانگ گانگ  هم گروه اند.
نخستین بازی رسمی میان تیم های افغانستان و اسکاتلند به تاریخ چهارم مارچ در ورزشگاه کریکت در هراره پایتخت زیمبابوی برگزار خواهد شد.خلیل

مشاهده در منبع اصلی