اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 23 دلو , 1397

۵ عضو کلیدی طالبان به شمول یک شهروند آلمانی در هلمند و کاپیسا کشته شدند

وزارت دفاع افغانستان از راه‌اندازی عملیات کوبنده بر مواضع گروه طالبان در ولایت هلمند و کاپیسا خبر می‌دهد که در نتیجه تلفات بر دهشت‌افگنان گذاشته‌اند.
دولت وزیری، سخن‌گوی وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید نیروهای امنیتی و دفاعی کشور ناوقت شب گذشته، در قریۀ میرمنداب ولسوالی گرشت ولایت هلمند بر مخفی‌گاه‌ها و مراکز ترویستان طالبان عملیات خاصی را راه‌اندازی کرده‌اند.
آقای وزیر گفته که در عملیات شب گذشته، ۳ هراس‌افگن کشته شده  که در جمع هلاک‌شده‌گان، یک شهروند آلمانی که عضویت گروه طالبان را داشته، نیز شامل‌است.
او گفته در جریان عملیات، ۳ میل‌ کلاشینکوف، ۲ میل راکت‌انداز، یک میل پیکا و یک میل ماشین‌دار ام ۱۶ به دست و یک دیپوی مهمات، یک دیپوی ماین‌های مختلف‌النوع و ۴ مخفی‌گاه آنان از بین برده شده‌اند.
از سوی سخن‌گوی وزارت دفاع گفته در یک عملیات دیگر شبانۀ نیروهای امنیتی در ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا، یک سر گروپ طالبان به نام قاری نسیم با یک تن هم‌کارش به نام ولایت‌خان کشته و ۶ تن دیگر زخمی شده‌اند.
آقای وزیر جزئیات بیش‌تر در این مورد نه‌داده و اما افزوده که در نتیجۀ انفجار ماین کارگزاری شدۀ طالبان در ولایت هلمند ۴ تن زخمی شده‌اند.
او افزوده گروه طالبان ماین را در راه عام جاسازی کرده بوده‌اند که ۴ فرد ملکی را زخمی ساخته‌است.
گفتنی‌ست که گروه طالبان تا هنوز در مورد کشته شدن افراد و یک سرگروپ شان چیزی نگفته‌اند.

مشاهده در منبع اصلی