اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 19 عقرب , 1397

رییس‎‌جمهور: به هیچ‌کس اجازه‌ی استفاده از زور داده نمی‌شود

اطلاعات روز: رییس‌جمهور غنی می‌گوید که استعمال نیرو منحصر به نیروهای امنیتی افغانستان است و «به هیچ‌کس دیگری اجازه داده نمی‌شود که کسی را تهدید کند و یا به استعمال قوه روی آورد.»
آقای غنی که دیروز (دوشنبه، هفتم حوت) در مراسم دهمین دور فراغت افسران اکادمی نظامی دانشگاه دفاعی مارشال محمدقسیم فهیم صحبت می‌کرد، گفت که تمام ولایات افغانستان شاهد اقدامات بزرگی خواهد بود و این کارها زمانی امکان‌پذیر می‌شود که استعمال نیرو تنها منحصر به نیروهای امنیتی و دفاعی کشور باشد.
۵۲۸ تن از دانشگاه دفاعی مارشال فهیم در این دور فارغ شدند. آقای غنی خطاب به آنان گفت: «تصمیم شما آگاهانه و تعهدتان ملی است زیرا به آینده این خاک باورمند هستید.»
غنی افزود امروز شما در ارتشی شامل می‌شوید که در حال تحول و تغیر مثبت بنیادی است: «هویت شما از این پس، تنها هویت اردوی ملی است و این هویت از همه مقدس‌تر می‌باشد.»
رییس‌جمهور خطاب به نیروهای امنیتی گفت: «قربانی‌های شما سبب شد که رییس‌جمهورتان در میدان سیاست کامیاب باشد. بدون قربانی‌های شما منطق ما کامیاب شده نمی‌توانست.»
از سوی دیگر آقای غنی گفت: «هر کسی که به چشم حقارت به افغانستان نگاه کند، جایش گورستان می‌شود» و کسی که به افغانستان به دیده‌ی عزت ببیند، افغانستان دست همیاری به‌سوی آن دراز می‌کند.

مشاهده در منبع اصلی