اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 18 عقرب , 1397

محاصره فتح الله قیصاری وارد روز سوم شد

فتح الله قیصاری نماینده مردم فاریاب در مجلس از سه روز بدینسو توسط افراد یکی از فرماندهان حزب جنبش در مرکز این ولایت محاصره شده است.

احمد جاوید بیدار سخنگوی والی فاریاب امروز دوشنبه 30 دلو 96 به جمهور گفته است که فتح الله قیصاری هنوز هم در محاصره است و حکومت برای رفع این مشکل هرچه زودتر اقدام کند.

گفتنی است که روز شنبه 28 دلو 96، فتح الله قیصاری نماینده مردم فاریاب پس از ورود به میدان هوایی شهر میمنه از سوی افراد مسلح نظام الدین قیصاری فرمانده حزب جنبش در این ولایت محاصره شد اما او با افرادش به لوای اول اردوی ملی که در نزدیکی میدان هوایی قرار دارد، پناه برد و گفته می شود که وی تا هنوز از لوا بیرون نشده است و لوای اول ارتش ملی در محاصره افراد نظام الدین قیصاری است.

نظام الدین قیصاری از فرماندهان خیزش مردمی و نزدیک به جنرال دوستم معاون اول ریاست جمهوری است و ادعا دارد که فتح الله قیصاری عضو مجلس و رحمت الله ترکستانی فرمانده پیشین پولیس جوزجان چند ماه پیش با استخدام فردی قصد ترور وی را داشته اند.

بگفته وی، فرد مشکوکی که همراه با ماین از سوی افرادش بازداشت شده و اعتراف کرده است که از سوی فتح الله قیصاری مامور به انجام این کار شده بود.

داکتر عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی نیز در نشست امروز شورای وزیران از تشنج به میان آمده در مرکز ولایت فاریاب ابراز نگرانی کرد و از وزارت دفاع ملی، وزارت داخله و ریاست امنیت ملی خواست که هرچه عاجل به وضعیت ولایت فاریاب توجه کنند.

کد (26)

مشاهده در منبع اصلی