اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، پنج شنبه, 25 دلو , 1397

افتتاح رشته ورزشی باتوران دو وآرچیری درهرات

شهرهرات 29 دلو باختر
فدراسیون ورزشی باتوران دو و آرچیری در هرات  افتتاح شد.
یک مسول اداره ورزش هرات به آ ژ انس باخترگفت که این رشته ورزشی پس ازاین درچارچوب این اداره درهرات فعالیت خواهد کرد.
طبق یک خبردیگر:" همایش و مسابقات ورزشی به حمایت و استقبال از افتتاح  پروژه تاپی در هرات  برگزارشد .
آمریت ورزشی هرات  به استقبال این مناسبت  برگزاری همایش و مسابقات ورزشی را در بخش های کوهنوردی ، کشتی محلی و بلکورش ، سوار کاری و کنفدراسیون هنرهای ورزشی کامبیت با حضور داشت جمع کثیری از ورزشکاران رشته های فوق الذکر برگزار نمود.
این مسابقات که به ابتکار آمریت تربیت بدنی و سپورت و همکاری فدراسیونهای مختلف ورزشی هرات دایر گردیده ، پیرامون اهمیت اقتصادی پروژه تاپی در کشور صحبت های همه جانبه صورت گرفت و جامعه ورزشی هرات به رهبری کبیر حمایت و پشتیبانی خویش را ازین پروژه حیاتی اعلام نمودند.
براساس یک خبر دیگر:" سومین مسابقات لیگ تکواندوی بانوان هرات برگزار شد.
مسابقات انتخابی  تکواندو بخش زنان  که ازچند هفته قبل به سیستم لیگ آغاز گردیده بود در جمنازیوم  ورزشی  شهرک جبرائیل پیگیری گردید.
یک مسوول فدارسیون تکواندوی کشور درولایت هرات گفت که در این مسابقات 130 ورزشکار در قالب شش باشگاه به اوزان مختلف به رقابت میپردازند،  هدف از برگزاری این مسابقات شناسائی استعداد ها ارتقای ظرفیت ورزشکاران بیان گردیده است.
بر بنیاد یک خبر دیگر:" از بیست ششم دلو سالروز فرار ارتش سرخ شوری سابق از کشور یاد بود بعمل آمد.
فدراسیون فول رزم به مناسبت 26 دلو سالروز فرار ارتش سرخ شوروی از کشور مراسمی را با حضور داشت حمید الله کبیر برگذاری مسابقات ورزشی یاد بود بعمل آورد، نخست شرکت کنندگان  از رشادتها و مبارزات مجاهدین کشور در مقابل اردوی سرخ شوروی به نیکی یاد آوری نمود وبر روح شهدای گلگون کفن وطن الطاف دعا نمودند .ختم/ابوی

مشاهده در منبع اصلی