اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 27 دلو , 1397

واکنش صالح به تحویل مدارک از سوی افغانستان به پاکستان

امرالله صالح، رییس پیشین امنیت ملی افغانستان در واکنش به سفر مقام ­های افغانستان به پاکستان می­ گوید که دولت باید مدارک را با شورای امنیت سازمان ملل متحد شریک می­ ساخت نه دولت پاکستان.
رییس پیشین امنیت ملی گفته که بهتر و عاقلانه­ تر این بود که دولت افغانستان در پی قتل عام روزهای اخیر توسط نیروهای نیابتی پاکستانی یعنی طالبان خواستار برگزاری عاجل نشست شورای امنیت سازمان ملل می­ گردید.
آقای صالح گفته که دولت باید شواهد به دست آمده را که نشان­ دهنده طرح­ ریزی حملات اخیر در پاکستان است را در حضور دنیا بر می­ شمرد و به نمایش می­ گذاشت؛ زیرا این موضوع کوچکی نبود که سازمان ملل در مورد آن جلسه نمی­ کرد.
رییس روند سبز افغانستان گفته که باید به عوض رفتن به طرف پاکستان باید بر ضد آن کشور عمل بزرگ دیپلماتیک انجام دهیم.
آقای صالح اظهار تاسف کرده و افزوده که چه فرصت ­هایی را که از دست نمی ­دهیم و خاطر نشان ساخته که افغانستان می ­توانست با بسیج دوستان جهانی خویش به بسیار ساده­گی خواستار نشست اختصاصی و اظطراری شورای امنیت سازمان ملل می­ گردید.
رییس پیشین امنیت علاوه کرده ما صد افسوس که مانند گوشفند زخمی نزد گرگ رفته و از کشته شدن رمٖ شکایت می­ نمایم.
این درحالی­ست که دولت افغانستان صبح ام­روز، وزیر امور داخله و رییس امنیت ملی کشور که گفته می­شود مدارکی را نیز با خود دارند، به پاکستان روان نموده­است.
به اساس اظهارات شماری از منابع، آنان قرارست با مقام­های پاکستانی در مورد حمله­های اخیر که در خاک پاکستان طرح­ریزی شده، صحبت نمایند.
 

مشاهده در منبع اصلی