اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 14 عقرب , 1397

واکنش طالبان به به سخنان ترامپ

درحالیکه در کمتر از 10 روز نزدیک به 200 تن در حمله های پی هم تروریستی طالبان تنها در کابل جان باخته اند این گروه به سخنان ترامپ و موقف جنگی آمریکا ایراد می گیرد.

امارت اسلامی در واکنش به اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه هیچ گفتگویی با طالبان صورت نمی گیرد در اعلامیه ای آورده است که رییس جمهور آمریکا موقف اصلی جنگی خود را آشکار کرد که برای مذاکرات صلح آماده نیست.

طالبان گفته اند که ترامپ و دوستانش صلح را مردود شمردند، پس مسوولیت جنگ و خونریزی نیز بدوش آنها است، زیرا خودشان آتش جنگ جاری را شعله ورد کردند و احتمالات تفاهم و صلح را نفی می کنند.

این گروه ضمن تاکید بر ادامه جنگ توسط آنها خاطر نشان کرده است که ترامپ و طرفداران جنگ طلبش باید بدانند که هر عمل، عکس العمل بالمثل دارد، اگر شما بر جنگ اصرار کنید؛ ملت مجاهد ما نیز با دسته گل از شما استقبال نخواهد کرد و تلفات جانی و مالی نظامیان آمریکایی را چندین برابر خواهد کرد.

گفتنی است که رییس جمهور آمریکا در یک سخنرانی با اشاره حملات تروریستی اخیر در کابل تاکید کرد که با طالبان فقط باید جنگید و هیچ مذاکره ای با این گروه صورت نخواهد گرفت.

موضع طالبان درخصوص سخنان رییس جمهور آمریکا درحالی است که تنها در حمله این گروه بر چهارراهی صدارت کابل بیش از 235 تن زخمی و 103 تن کشته جان باختند که ادعای مذاکره طلب بودن این گروه را بی اساس می کند.

کد (26)

مشاهده در منبع اصلی