اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 27 دلو , 1397

ارگ: ادعای وزارت خارجۀ پاکستان بی اساس است

 ارگ ریاست جمهوری افغانستان پس از ادعای پاکستان مبنی بر تسلیمی ۲۷ عضو شبکۀ حقانی و گروه طالبان می‌‌گوید که این اظهارت مقام‌های پاکستانی   بی اساس می‌باشد.
کاخ ریاست جمهوری می‌گوید که دولت افغانستان تا هنوز هیچ فرد مظنون که مربوط به شبکۀ حقانی و گروه طالبان باشند را از پاکستان تحویل نگرفته‌است.
این درحالی‌ست که روز گذشته وزارت امور خارجۀ پاکستان در نشستی اعلام کرد که دولتش ۲۷ عضو گروه طالبان و شبکۀ حقانی را به دولت افغانستان تسلیم کرده‌است.
سخن‌گوی وزارت امور خارجه پاکستان گفته این اقدام در اواخر سال گذشته میلادی از سوی کشورش صورت گرفته و افزوده اسلام‌آباد تلاش می‌کند که هراس‌افگنان از خاکش به خاطر انجام حمله‌های تروریستی در برابر سایر کشورها استفاده نه نمایند.
پاکستان در این اواخر به خاطر جا دادن به گروه‌های هراس‌افگن به شدت زیر فشار جهانی قرار گرفته و دیده می‌شود که این کشور با چنین اظهارات می‌خواهد که خود از زیر فشارها نجات دهد.
این ادعای بی اساس پاکستان به اساس گفته‌های ارگ ریاست جمهوری در حالی مطرح می‌شود که صبح همین روز دو عضو ارشد دولت افغانستان به پاکستان سفر نموده و قرارست با مقام‌های ارشد آن دولت دیدار نمایند.
منابع می‌گویند که نماینده‌گان افغانستان با خود مدارکی را نیز بودکه نشان می‌دهند حمله های اخیر در داخل پاکستان طرح ریزی شده؛ اما سوال این‌جاست که با وجود این همه بی‌اعتمادی‌ها دیدار آنان خواهند نتیجه داد یا خیر.

مشاهده در منبع اصلی