اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 21 عقرب , 1397

ادعای پاکستان در مورد تسلیمی ۲۷ عضو طالبان و شبکۀ حقانی به افغانستان

دولت پاکستان به تازه‌‌گی ادعا کرده‌است که در اواخر سال گذشتۀ میلادی، ۲۷ عضو گروه طالبان و شبکۀ حقانی را به دولت افغانستان تسلیم داده‌است.
به اساس گزارش رسانه‌های پاکستانی، محمد فیصل، سخن‌گوی وزارت امور خارجۀ پاکستان بدون آن‌که نامی از آن‌ افراد ببرد، گفته که دولتش ۲۷ عضو گروه طالبان و شبکۀ حقانی را به دولت کابل واگذار کرده‌است.
آقای فیصل گفته‌است که دولتش تلاش می‌کند تا اعضای گروه طالبان و شبکۀ حقانی را اجازه ندهد که از خاک پاکستان بر ضد افغانستان استفاده نمایند.
از سوی هم،سخن‌گوی وزارت امور خارجۀ پاکستان دربارۀ تصمیم اخیر امریکا و دولت کابل گفته که افغانستان از طریق جنگ با هراس‌افگنان پیروز نخواهد شد و خواهان آغاز هرچه زودتر روند مذاکرات صلح با آنان شده‌‎است.
گفتنی‌ست که تا تا هنوز دولت افغانستان در این مورد چیزی نگفته‌است.
خبر تسلیمی ۲۷ عضو گروه طالبان و شبکۀ حقانی پس از حدود دوماه در حالی همه‌گانی می‌شود که پاکستان  در حال حاضر به شدت زیر فشارهای امریکا به خاطر فراهم نمودن لانه‌های امن به تروریستان قرار دارد.
امریکا نیز به تازه‌گی اعلام کرده‌است که حمله‌های اخیر در کابل توسط گروه طالبان و شبکۀ حقانی صورت گرفته و اظهار نموده این گروه‌ها پناه‌گاه‌های امن در خاک پاکستان دارد.
امریکا پاکستان را هشدار داده که باید لانه‌های امن تروریستان را نابود نماید، در غیر آن‌، واشنگتن عملا وارد اقدام خواهد شد.
به دلیل تاخیر پاکستان در از بین بردن لانه‌های ترویستان در داخل آن کشور، به تازه‌گی نیروهای امریکایی در افغانستان، حمله‌های هوایی را در وزیرستان شمالی انجام داده‌اند که در نتیجه، سه عضو شبکۀ حقانی کشته شده‌اند.

مشاهده در منبع اصلی