اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 19 عقرب , 1397

حمله کننده یی با موتر پر از موادانفجاری در هلمند نابود شد

مسؤولان محلی در ولایت هلمند می‌گویند که نیروهای امنیتی در این ولایت، فرد حمله‌کننده‌یی را نابود کرده‌است که می‌خواست با استفاده از یک موتر، نیروهای ویژۀ ارتش را هدف قرار دهد.
دفتر رسانه‌های والی هلمند با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که نیروهای امنیتی حوالی ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه روز دوشنبه، یک موتر از نوع تونس را که پر از مواد انفجاری بوده با یک فرد انتحارکننده، نابود نمایند.
به اساس خبرنامه، حمله کننده قصد داشت تا با استفاده از موتر پر از بم، نیروهای عملیاتی ارتش را در ولسوالی مارجه ولایت هلمند هدف قرار دهد.
دفتر مطبوعاتی  والی هلمند گفته که نیروهای سرحدی مستقر در ولسوالی مارجۀ این ولایت توانسته که فرد حمله کننده را با موترش قبل از رسیدن به هدف نابود نمایند.
هلمند در جنوب افغانستان از جمله ولایت‌های نسبتا نا امن به حساب می‌یاید که گروه طالبان در بخش‌های از این ولایت حضور فعال و چشم‌گیر دارند.
گفتنی‌ست که گروه طالبان دراین ولایت اواخر در ولایت هلمند بیش‌تر از حمله‌های انتحاری و انفجاری در برابر نیروهای امنیتی افغانستان استفاده می‌کنند؛ تا استفاده از حمله‌های تهاجمی.
گروه طالبان به روز شبنۀ هفتۀ جاری نیز قصد داشته‌اند که با استفاده یک موتر پر از بم، یک پستۀ نیروهای امنیتی در ولایت هلمند را هدف قرار دهند که در نزدیک آن پاس‌گاه نابود شده‌است.

مشاهده در منبع اصلی