اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 27 دلو , 1397

تاکید ترامپ بر شکست طالبان و رد مذاکره با آنان

 دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا، پس از افزایش‌ حمله‌های گروه طالبان بر بخش‌های از شهر کابل تاکید بر شکست این گروه نموده و مذاکره با آنان را نیز رد کرده‌است.
به اساس گزارش رسانه‌های امریکایی، ییس جمهور آن کشور روز گذشته با اعضای شورای امنیت سازمان ملل در مورد شکست گروه طالبان در افغانستان صحبت کرده و گفته که در حال حاضر با این گروه مذاکره نمی‌کنیم.
او گفته که طالبان در افغانستان مردم بی‌گناه را چپ و راست می‌کشند و تاکید کرده که جنگ در افغانستان به شکل متفاوتی جریان دارد.
آقای ترمپ چنان‌چه در تویت‌های قبلی‌اش نیز بر شکست گروه‌های هراس‌افگن به خصوص طالبان در افغانستان تاکید کرده بود؛ اما در دیدارش با مقام‌های سازمان ملل نیز خاطرنشان ساخته که این جنگ را به پایان خواهند رساند.
باید یادآور شد که رییس جمهور ترمپ به شکل قطع مذاکره با گروه طالبان را رد نکرده و افزوده زمانی خواهد رسید که گفت‌وگو با آنان  صورت گیرد که در آینده دور خواهد بود، اما حالا زمان مذاکره باآنان نمی‌باشد.
این درحالی‌ست که گروه طالبان تنها در ده روز اخیر، بزر‌گ‌ترین حمله‌‌های انتحاری و انفجاری را در افغانستان راه‌اندازی نموده که در نتیجۀ آن ده‌ها تن به شمول نظامیان و غیرنظامیان کشته و زخمی شده‌اند.
رد مذاکره با طالبان در حالی از سوی امریکا صورت می‌گیرد که دولت افغانستان هم‌واره در تلاش برای گفت‌وگو با طالبان می‌‍باشد و دراین اواخر نیز شورای عالی کشور گفته بود که تماس‌های غیر رسمی با این گروه برقرار شده‌است.
گفتنی‌ست که گروه طالبان نیز گفت‌وگو با دولت افغانستان را بارها رد کرده و افزوده تا زمانی که نیروهای خارجی در این کشور باشند، آنان به حمله‌های شان ادامه می‌دهند و هرگز مذاکره نخواهند کرد.

مشاهده در منبع اصلی