اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 5 قوس , 1397

مردم تیم امنیتی را حامی داعش و طالب می دانند

واکنش مسوولان بخش های امنیتی برای حمله مرگبار انتحاری در کابل. یک روز پس از حمله مرگبار انتحاری در کابل که نزدیک به صد تن را کشت و حدود دوصد تن دیگر را زخمی ساخت مسوولان نهادهای امنیتی این رویداد را تاکتیک جدید هراس افکنان در کشور خواندند. معصوم استانکزی رییس عمومی امنیت ملی کشور می گوید که این حمله در پاکستان سازمان دهی شده بود و گزارش هایی نیز در مورد آن وجود داشته است. استانکزی علت افزایش حملات تروریستی در شهرها را افتتاح پروژه های اقتصادی، تغییر سیاست آمریکا و شکست تروریست ها در میدان های جنگ می داند. او جلوگیری از این نوع حملات را ناممکن خوانده است. اما سوال این است که آنچه که امروز مطرح می شد آیا توجیه درستی برای قتل عام در چهار راهی صدارت می تواند باشد؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، مولانا فرید آگاه مسایل نظامی در برنامه «خط کابل» گفت: تیم امنیتی رییس جمهور مطلقا ناکام است. یک تیم شکست خورده و ناکام است. این تیم علاوه بر اینکه تخصص در مسایل امنیتی خود ندارند متوجه مسایل فراامنیتی هم هستند. تیم امنیتی رییس جمهور تیمی است که بیشتر اوقات شان در زد و بندهای سیاسی و حتی در توطیه های سیاسی در حذف چهره ها از نظام و همچنان در ایجاد فضای بی اعتمادی بین جریان های، دور زدن شخصیت ها و تضعیف نهادهای دولت و مداخله بیجا در امور دیگر نهادها است.

وی، معتقد است تیم امنیتی کشور به جای تامین امنیت کشور مشغول تخریب دیگران است و افزود: تیم امنیتی ریاست جمهوری مطلقا ناکام است و اختیارش هم به دست رییس جمهور است. این تیم علاوه بر اینکه متوجه مسوولیت های اصلی شان نیستند در بسا مواردی که خارج از صلاحیتشان است به آنها صلاحیت داده شده است. این تیم به جای اینکه مصروف تامین امنیت کشور باشد مصروف زد و بندهای سیاسی، صحبت های پشت پرده، تضعیف جریان ها و توطیه علیه گروه های دیگر است.

فرید، می گوید تیم امنیتی رییس جمهور خود با داعش و طالبان همکاری تنگاتنگ دارد و برای گم کردن ردپا می گوید که کار پاکستان است و بیان داشت: با وصف همین اوضاعی که ما با چشم های خود در کشور می بینیم باز هم رییس جمهور می گوید که من به تیم امنیتی خود باور دارم. باید به رییس جمهور گفت که مردم بر سر تیم امنیتی تو باور ندارند. مردم افغانستان و حتی وکیلان پارلمان تیم امنیتی رییس جمهور را به عنوان ستون پنجم و به عنوان حامی داعش و طالبان قلمداد می کنند.اینها می خواهند تمام بیکارگی خود را بر سر پاکستان بیندازند. در حالیکه خود در همه این حملات دست دارند. اگر در پشت سر طالبان پاکستان است. پشت نیروهای امنیتی رییس جمهور چهل و پنج کشور دنیا قرار دارد. پس چرا پیوسته چنین ناامنی هایی را می بینیم؟و چنین شکست هایی را می بینیم. جز این است که این تیم امنیتی، خود با طالبان و داعش و گروه های دهشت افکن دیگر هماهنگ است.

این آگاه نظامی، معتقد است حر فهای رییس جمهور و تیم امنیتی اش در مورد کار شبانه روزی همه دروغ برای فریب مردم است و در این مورد اظهار داشت: وظیفه امنیت ملی این است که به دشمن اجازه ندهد که وارد محوطه ممنوعه علیه مردم افغانستان شوند و این ضعف جدی نیروهای امنیتی است. این مهم نیست که امروز آقای استانکزی، برمک و وزیر دفاع چه گفته است مهم این است که هم اکنون بیش از پنجصد خانواده سوگوار است. این برای ملت مهم است. آنها که این را می گویند ما تا نیمه شب کار می کنیم نتیجه این است. این مهم نیست که رییس جمهور ما نوزده ساعت کار می کند این مهم است که مردم نان ندارند، کار ندارند، فقیر و بیچاره هستند و امنیت ندارند. مردم کار طولانی مدت شما را نمی خواهند. شما یک ساعت در روز کار کنید اما وظیفه خود را انجام دهید و در برابر آن مسوول باشید.

کد (30)

مشاهده در منبع اصلی