اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 25 سرطان , 1398

انتقاد شدید از اخراج پناهجویان افغان از آلمان و ناروی

دویچه وله – باختر5 دلو
با در نظرداشت تازه ترین حملات تروریستی در افغانستان و تلفاتی که بر مردم ملکی وارد شده، سازمان حامی پناهجویان "پرو ازول" و عفو بین الملل از ادامه اخراج پناهجویان افغان انتقاد کرده اند.
این سازمان حامی حقوق پناهجویان "پرو ازول" در برلین پایتخت آلمان روز شه شنبه گفت که "هر هفته ده ها انسان در افغانستان کشته می شوند"، اما با وجود این هم اخراج به این کشور همچنان ادامه دارد. این سازمان دولت فدرال آلمان را در این زمینه به "نادیده گرفتن" متهم کرد.
پرو ازول همچنان از این انتقاد می کند که ظاهراً دولت فدرال آلمان عادت کرده که پرسش ها در مورد اینکه کدام مناطق در افغانستان "زون های امن" هستند را بی پاسخ بگذارد. دولت آلمان در اواخر سال ۲۰۱۶ با طرح این ادعا که گویا مناطق امنی در افغانستان وجود دارند، به اخراج پناهجویان رد شده افغان شروع کرد. در این میان، حالا صرفاَ از اخراج مهاجران مجرم، خطرناک و آنهایی صحبت می شود که در تثبیت هویت شان خودداری نمی کنند.
دیشب یک طیاره حامل مهاجران افغان از میدان هوایی شهر دوسلدورف آلمان به مقصد شهر کابل پروازدکر؛ شهری که در تازه ترین حمله تروریستی یک شهروند آلمانی و ۱۳ خارجی دیگر نیز در آن کشته شده اند. خلیل

مشاهده در منبع اصلی