اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 12 جوزا , 1397

آغاز عملیات گسترده برای پاک سازی دند شهاب الدین بغلان از وجود طالبان

قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال افغانستان از آغاز عملیات گستردۀ نظامی برای پاک‌سازی دندشهاب الدین ولایت بغلان از وجود گروۀ طالبان خبر می‌دهد.
نصرت‌الله جمشیدی، سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در صحبت با خبرگزاری خامه‌پرس گفت که عملیات پاک‌سازی دندشهاب الدین صبح ام‌روز در ولایت بغلان آغاز شده و نیروهای امنیتی به شدت درحال پیش‌روی می‌باشد.
اقای جمشیدی گفت که این عملیات زیرنام البرز ۲۲ به رهبری قول اردوی ۲۰۹ شاهین آغاز و در مرحله نخستین قرارست قریه‌های بابه‌نظر و خلازیی‌های دندشهاب‌الدین از وجود طالبان پاک‌سازی گردد.
به اساس اطلاعات سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین، در این عملیات‌ها نیروها از ریاست امنیت ملی وزارت‌های دفاع و امور داخله اشتراک دارند.
این مسؤول امنیتی در شمال کشور می‌گوید که تا هنوز شمار تلفات از جنگ‌جویان طالبان در عملیات‌ها روشن نشده و می‌افزاید که پس از پاک‌سازی دندشهاب‌الدین، عملیات‌ها در مربوطاتی دندغوری نیز انجام خواهند شد.
منطقۀ دندشهاب‌الدین و ولسوالی دندغوری از جمله مناطقی در ولایت بغلان‌اند که در آن گروۀ طالبان به طور گسترده حضور دارند و گفته‌ می‌شود که در این اواخر حتی این گروه خود را در حومه‌های شهر پل‌خمری رسانیده‌اند.
دیده شود که راه‌اندازی عملیات‌ تازه در دندشهاب‌الدین خواهد توانست که باعث نابودی طالبان در بغلان مرکزی گردد یاخیر.
درعین حال، آقای جمشید هم‌چنان از آغاز یک عملیات دیگر در شمال‌شرق افغانستان؛ یعنی ولایت قندز خبرمی‌دهد که در آن تا هنوز ۱ طالب مسلح کشته و یک میل سلاح‌شان نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده‌است.
سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین می‌گوید که عملیات‌های نیروهای دولتی در ولسوالی دشت‌ارچی ولایت قندز راه‌اندازی گریده‌است.

مشاهده در منبع اصلی