اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، پنج شنبه, 10 جوزا , 1397

تعهد فنلند دراستای حمایت از کودکان افغان

کابل باختر 23 جدی
فنلند مبلغ دو میلیون یورو را به منظور پیش‌برد برنامه‌های بهداشتی و صحی یونیسف در افغانستان کمک کرده است.
به گزارش آژانس باختر ، یونیسف گفته است که از این مبلغ برای تهیه آب آشامیدنی و ساخت تشناب‌های جداگانه برای دانش‌آموزان دختر و پسر در بیش از صد مکتب و رسیده‌گی به مسایل صحی ۵۵ هزار دانش‌آموز کار گرفته خواهد شد.
این مبلغ روی بهبود وضعیت و مراقبت‌های صحی در مکاتب استفاده خواهد شد.
هانورپاتی سفیر فنلند در افغانستان، با اعلام کمک جدید کشورش گفته است: که ما به حمایت خویش از برنامه آب، بهداشت و حفظ‌ الصحه که از سوی یونیسف در افغانستان راه اندازی گردیده  می‌دهیم، برنامه‌ هائیکه می‌تواند در مطابقت به اولویت‌های ملی نتایج قابل ملاحظه‌ای نزد زنان و کودکان افغان به ارمغان بیاورد.
هم‌چنین ادیلا خودر، نماینده دفتر یونیسف در افغانستان، با اشاره به این که مراعات مسایل بهداشتی در محیط آموزشی و دست‌ رسی به آب آشامیدنی صحی می‌تواند اثرهای مثبتی در قبال داشته باشد، اضافه کرد از طریق تشویق شست‌ وشوی دستان توسط صابون در مکاتب و استفاده از آب پاک و محیط مصون، ما می ‌توانیم از امراض اسهالی و پیامدهای ناگوار آن جلوگیری کنیم و به همین ترتیب نگذاریم تا فقر و سوء تغذی شدت یابد. شست‌ وشوی دستان توسط صابون شیوع امراض اسهالی را تا ۴۲ درصد کاهش دهد.
یونیسف قبلا اعلام کرده بود که از حدود ۳.۵ میلیون کودک در افغانستان که به مدرسه نمی‌ روند، ۷۵ درصد آنان دختران هستند. بخش عمده این پول برای کودکانی مصرف می‌شود که از آموزش باز مانده‌اند.فرشته

مشاهده در منبع اصلی