اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 12 جوزا , 1397

ایجاد نهاد اجتماعی کاروان صلح توسط چهل جوان در بدخشان

فیض آباد 22 جدی باختر
نهاد اجتماعی کاروان صلح به همکاری چهل جوان نخبه بدخشان دیروز در شهر فیض آباد ایجاد شد .
به گزارش آژانس باختر، در محفلی که به همین مناسبت برگزار شد، صبرالله ثاقب حمیدی مسوول سازمان اجتماعی کاروان صلح گفت که هدف از ایجاد سازمان اجتماعی کاروان صلح از بین بردن تعصبات قومی٬ خشونت های خانوادگی، ایجاد فضای تفاهم و همدلی میان مردم و ترویج فرهنگ صلح پروری و همدیگر پذیری میباشد .
وی افزود که این نهاد یک نهاد غیر دولتی و غیر سیاسی میباشد که با راه اندازی کارگاه ها٬ سمینارها و گفتمان ها در ارتباط به جوانان می خواهند تا به طور رضاکارانه در میان مردم فعالیت نماید.
خسرو نظری رییس پوهنتون بدخشان و نقیب الله ثاقب یار رییس اطلاعات و فرهنگ بدخشان در این محفل گفتند که  جامعه نیازمند صلح است و باید نسبت به وطن مثبت گرا باشند و ایجاد این نهاد جوانان را امیدوار به آینده می سازد و یک قدم مثبت در جهت همدیگر پذیری میباشد و از نسل عدالت خواه وطن که در برابر نابرابری ها ایستاد میشوند و خواستار صلح می شوند مورد حمایت قرار می گیرند.
عبدالبصیر وثیق فعال جامعه مدنی گفت که این جوانان از بین دوصد جوان بدخشان که از طریق آزمون از طرف دفتر جی آی زید  در مزار شریف انتخاب شدند و یک کارگاه آموزشی پنج ماهه در عرصه های تامین صلح و رفع مشکلات موجود در کشور را آموزش دیدند. سید حبیب(سادات)

مشاهده در منبع اصلی