اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 13 جوزا , 1397

شماری از فارغان مراکز فنی وحرفوی و فعالان رسانه ها تقدیر شدند

کابل باختر/12/ جدی
معینیت امور جوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز از فارغان مراکز فنی ، حرفوی و فعالان برخی از رسانه ها تقدیر بعمل آورد.
به گزارش آژانس باختر ، درمحفلی که به این مناسبت درتالار بین المللی مطبوعات وزارت اطلاعات و فرهنگ برگزار شده بود، داکتر کمال سادات معین امور جوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ دررابطه به ارزش و آموزش حرفه در زندگی جوانان و جامعه معلومات داده افزود: درشرایط که به سرمیبریم آموزش حرفه و ایجاد زمینه های کار برای جوانان از اولویت های کاری میباشد.
وی دررابطه به تلاشهای معینیت امورجوانان در زمینه فراهم ساختن فرصت های آموزشی و کاریابی برای جوانان سخن گفت و از فارغان خواست با آموزش های فراگرفته به کار آغاز کنند تا مصدر خدمت به خود ، خانواده خود و جامعه شوند .
وی همچنان از برنامه های معینیت جوان به خاطر فراهم ساختن قرضه های کوچک به آنان نیز خبرداد.
دراین محفل ، انجنیر حبیب الرحمن مسوول موسسه آموزش حرفوی کابل برشنا دررابطه به فعالیت های آن نهاد معلومات داده گفت که موسسه یاد شده طی 15 سال به اینسوشش هزار تن از جوان را آموزش فنی و حرفوی داده و آماده است که با همکاری معینیت جوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ در سراسر افغانستان به جوانان آموزش های فنی و حرفوی بدهد.
شهزاده زره شواند مسوول بخش ورزش جوانان درولسی جرگه نیز دررابطه به نقش فعال جوانان در عرصه های مختلف جامعه صحبت کرده حمایت و همکاری خود را از جوانان ابراز کرد.
همینگونه نورالحق عمری رییس پیشه وران کابل و نفیسه عظیمی نماینده مردم درولسی جرگه نیز به نوبه خود صحبت کرده گفتندکه جوانان باید ازراه آموزش حرفه و تعلیم و تربیه به وطن خود خدمت کنند.
مرکز آموزش حرفوی کابل برشنا از 15 سال به اینسو جوانان را دررشته های فنی و حرفوی ترمیم موبایل ، ایرکندیشن ، تمدید لین های برق ، نلدوانی ، نصب کمره های امنیتی و نجاری آموزش میدهد.
در اخیر محفل برای ده تن از فارغان ممتاز مرکز فنی و حرفوی برشنا درکنار تقدیر نامه وسایل کار نیز داده شدو همچنان برای شماری از فعالان رسانه ها نیز تقدیر نامه ها ازسوی مسوولان اعطا شد.
ختم/ فرزانه نعمت

مشاهده در منبع اصلی