اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 25 عقرب , 1397

آمریکا در افغانستان بازی دوگانه می کند

غربی ها در واقع توازن حمایت را از تروریست ها در افغانستان و حکومت متعادل نگه می دارند. نه آنقدر تروریست ها را قوی می کنند که آنها مسلط شوند و نه دولت را آنقدر قوی می کنند که تروریست ها از بین بروند.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، زلمی زابلی عضو مجلس سنا در برنامه «مثبت و منفی»در خصوص کارکرد آمریکا در افغانستان بیان داشت: می دانیم که آمریکایی ها برای چیزهایی که اعلام کرده اند نیامده اند. چرا که از وقتی که آمریکایی ها به افغانستان آمده اند هم فعالیت های تروریزم چندین برابر شد، هم مواد مخدر و تولید آن افزایش یافت و هم فساد بسیار گسترده شد.

این عضو سنا، معتقد آمریکا در اینجا بازی دوگانه می کند و افزود: تروریست ها و خصوصا در حال حاضر داعش از جانب غربی ها است که حمایت می شوند. غربی ها در واقع توازن حمایت را از تروریست ها در افغانستان و حکومت متعادل نگه می دارند. نه آنقدر تروریست ها را قوی می کنند که آنها مسلط شوند و نه دولت را آنقدر قوی می کنند که تروریست ها از بین بروند. این نگه داشتن تعادل باعث می شود که آتش جنگ همیشه افروخته باشد و در این میان غربی ها هم به برنامه های خود برسند.

کد (30)

مشاهده در منبع اصلی