اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، پنج شنبه, 2 حوت , 1397

تفاهم نامۀ همکاری دربخش ورزش امضا شد

کابل باختر10 جدی 
تفاهم نامه همکاری میان فدراسیون ورزشی پوهنتون های افغانستان، گروه انستیتوت های گیتا و شورای تحصیلی افغانستان در هندوستان به امضأ رسید.
به گزارش آژانس باختر: این تفاهم نامه توسط منقوش الدین نسیمی رییس و بنیانگذار فدراسیون ورزشی پوهنتون های افغانستان، سید شرف امیری سکرترجنرال این فدراسیون، آنکوش بانسال رییس گروه انستیتوت های گیتا، مرسل محبوبی کاکر رییس اجراییه شورای تحصیلی افغانها در هندوستان ، به امضا رسید.
به اساس این تفاهم نامه قرار است که مسابقات دوستانه میان محصلان ورزشکار افغانستان و هندوستان در رشته های مختلف ورزشی در آن کشور برگزارشود که بربنیاد آن این دو نهاد با فدراسیون ورزشی پوهنتون های افغانستان در رشته های کرکت، فوتبال، والیبال، باسکتبال، هندبال، بوکس، جودو و کاراته باهم همکاری خواهند کرد .
همینگونه بربنیاد این تفاهمنامه مسابقات دوستانه و کورس های آموزشی کوتاه مدت برای محصلان ورزشکار افغانستان در نظر گرفته شده  که در رشته های مختلف ورزشی از 12 تا  15 ورزشکار و هیئت میتواند در هر رشته به این کشور اعزام شوند.
همچنان مصارف هوتل، غذا و ترانسپورت داخلی در هند مربوط به نهاد های متذکره است و اما تکت رفت و برگشت برعهدۀ محصلین خواهد بود.
این تفاهم نامه از ابتدای سال 2018 میلادی تا  سال تحصیلی 2019 میلادی قابل تطبیق و اجرا میباشد.  احمدضیا احمدی

مشاهده در منبع اصلی