اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، پنج شنبه, 3 جوزا , 1397

ادعای ضد افغانستانی مقام های پاکستان پس از حملۀ روز گذشته در کویته

حملۀ تهاجمی و انتحاری در یک کلیسا در شهر کویتۀ ایالات بلوچستان پاکستان دست کم هشت نفر کشته به جا گذاشت و ده‌ها تن دیگر زخمی گردیدند.
موزام جا، فرمان‌دۀ پولیس ایالات بلوچستان گفته‌است این حمله روز گذشته زمانی اتفاق افتیده که شماری در آن کشور در یک کلیسا در حال دعاخوانی بوده‌اند.
این مقام پاکستانی گفته‌است که نگه‌بانان کلیسا با مهاجمان درگیر شده‌اند و پس از آن که یک حمله‌کننده کشته شده، دومی بعد از زخمی‌شدن خودش را منفجر ساخته‌است.
او خاطرنشان ساخته که در جریان حمله، چهار صد تن در داخل کلیسا مصروف عبادت بوده‌اند اما مهاجمان نتوانستند وارد کلیسا شوند.
هرچند برخی از مسؤولان پولیس کویته گفته‌اند که دو نفر از افراد مهاجم موفق شده‌اند تا دوباره از محل حمله فرار نمایند.
با این حال، سرفراز بوگتی وزیر داخلۀ ایالت بلوچستان ادعا کرده این حمله از سوی تروریستانی برنامه‌ریزی و عملی شده که در افغانستان پناه‌گاه‌های امن دارند.
وزیر داخلۀ بلوچستان این را هم گفته‌است تا زمانی که گروه‌های تروریستی در افغانستان پناه‌گاه‌های امن دارند، بلوچستان به تهدید مواجه است.
این نخستین بار نیست که پاکستان چنین ادعایی را مطرح می‌کند، چنان‌چه در سال‌های اخیر مقام‌های آن کشور بارها ادعای مشابه را علیه افغانستان داشته‌است.
اما برعکس افغانستان و امریکا باور دارند که پاکستان پناه‌گاه امن تروریستان است، پاکستان از هراس‌افگنان حمایت می‌کند و حتا به اساس گزارش‌ها، حکومت افغانستان مدارکی را نیز در این زمینه با پاکستان و امریکا شریک ساخته‌است.

مشاهده در منبع اصلی