اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 16 جوزا , 1397

مسؤول جلب و جذب و آموزگار حملات انتحاری طالبان در فاریاب بازداشت شد

مسؤولان امنیتی در شمال افغانستان می‌گویند مسؤول جلب و جذب طالبان در ولایت فاریاب زنده دست‌گیر و ده‌ها تن دیگرشان در جریان عملیات‌های گوناگون کشته و زخمی شده‌اند.
قول اردوی ۲۰۹ شاهین می‌گوید، ملا سحرگل، مسؤول جلب و جذب گروه طالبان و آموزگار حمله‌های انتحاری گروه طالبان، در ولایت فاریاب، در یک‌ اسیت‌گاه نیروهای امنیتی از مربوطاتی مرکز این ولایت دست‌گیر شده‌است.
هم‌چنان این فرمان‌دهی در بیانیه‌یی گفته که در عملیات‌های نیروهای دولتی زیر نام” نوید ۸″ که به‌خاطر نابودی هراس‌افگنان در ولایت فاریاب راه‌‎اندازی شده بوده‌اند، دست‌‎کم ۳۷ طالب کشته و زخمی شده‌اند.
به اساس اطلاعات ارایه شده، این افراد در قریه‌های سره قلعه، بای مغلی ولسوالی سبزخوش و قریه بلوچ ولسوالی شیرین تگاب در نتیجۀ ضربات آتش توپ‌چی و درگیری رویارویی نیروهای امنیتی باآنان کشته و زخمی شده‌اند.
مسؤول مطبوعاتی قول اردوی ۲۰۹ شاهین می‌گوید که نتیجۀ این عملیات‌ها، ۱۵ تروریست طالب کشته و ۲۲ تن دیگر شان زخمی شده‌اند و علاوه می‌کند که نیروهای دولتی، یک حلقه ماین را نیز کشف و خنثی کرده‌اند.
قابل ذکر است که مسؤولان امنیتی در ولایت بلخ هم‌چنان از دست‌گیری ۷ طالب مسلح از این ولایت توسط نیروهای دفاعی و امنیتی کشور خبر می‌دهند.
این مسؤولان می‌گویند که این افراد از قریه نوشهر کاکر ولسوالی چمتال ولایت بلخ شب گذشته بازداشت شده‌اند.

مشاهده در منبع اصلی