اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 16 جوزا , 1397

۱۵ داعشی در ننگرهار کشته و زخمی شدند

گزارش‌ها از شرق افغانستان می‌رسانند که در جریان عملیات‌های نیروهای دولتی در ولایت ننگرهار، ۱۵ تن از اعضای گروه داعش کشته و زخمی شده‌اند.
دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که عملیات‌های نیروهای دولتی در جریان چند ساعت گذشته، در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار راه‌اندازی گریده بودند که در نتیجه تلفاتی بر اعضای گروه داعش وارد شده‌است.
به اساس خبرنامه، نیروهای امنیتی افغان توانسته‌اند که در نبرد های رویاروی با گروه داعش، دست کم ۹ تن آنان را هلاک  و ۶ نفر دیگر شان را زخمی بسازند.
دفتر والی ننگرهار علاوه می‌کند که در جریان این عملیات‌ها، شماری از مناطق که قبل از این زیر کنترول گروه داعش بوده، آزاد شده و یک فابریکۀ مهم هیروئین شان نیز از بین برده شده‌است.
اعضای گروه داعش در حالی در ولایت ننگرهار کشته و زخمی می‌شوند که درجریان هفتۀ جاری، وزارت دفاع افغانستان از آغاز عملیات‌ نیروهای امنیتی برای پاک‌سازی ولسوالی خوگیانی از وجود داعش خبر داده بود.
دولت وزیری، سخن‌گوی وزارت دفاع ملی افغانستان تاکید کرده بود که عملیات‌های نیروهای امنیتی تا زمانی در این ولسوالی جریان خواهد داشت که داعش نابود گردد.
ننگرهار از جمله ولایت‌‌های در شرق افغانستان است که گروه داعش از زمان ظهورش تا به حال در آن حضور گسترده دارد.
به اساس اطلاعات وزارت دفاع ملی افغانستان، زیادترین نفوس داعش در حال حاضر در ولسوالی‌های خوگیانی و اچین ولایت ننگرهار موجود است.

مشاهده در منبع اصلی