اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 16 جوزا , 1397

عملیات وسیع سرکوب داعش در شمال افغانستان آغاز می شود

وزارت دفاع افغانستان عملیاتی را به خاطر سرکوب جنگ‌جویان مربوط به گروه دولت اسلامی یا داعش در ولایت‌های شمالی افغانستان آغاز می‌کند.
دولت وزیری، سخن‌گوی وزارت دفاع ملی می‌گوید به زودی عملیاتی به هدف نابودی هراس‌افگنان به شمول گروه داعش در شمال افغانستان آغاز می‌گردد.
آقای وزیری می‌گوید این یک عملیات وسیع خواهد بود و اگر ممکن باشد از حمله‌های هوایی نیروهای خارجی نیز کمک گرفته خواهد شد.
این در حالی‌ست که افزایش فعالیت جنگ‌جویان گروه دولت اسلامی یا داعش در ولایت‌های شمالی افغانستان نگرانی‌ها را در این زمینه افزایش داده‌است.
برخی از رسانه‌های خارجی گزارش دادند که تعدادی از جنگ‌جویان الجزایری و سوری داعش نیز از کشور سوریه به افغانستان آمده و در جوزجان مستقر شده‌اند.
باز محمد، ولسوال ولسوالی درزاب جوزجان قبلا گفت که برخی از خانه‌واده‌های داعشیان خارجی نیز در این ولایت حضور دارند و جنگ‌جویانی از تاجیکستان، ازبکستان و چچینی در جمع‌شان فعالیت می‌کنند.
مسؤولان در ولایت جوزجان هم‌چنان می‌گویند شمار جنگ‌جویانی که در حال حاضر مربوط به گروه داعش در آن ولایت هستند، به حدود ۵۰۰ نفر می‌رسد که بیش از ۴۰ نفرشان خارجی هستند.
پیش از این طارق شاه بهرامی، وزیر دفاع ملی اما در مجلس نماینده‌گان گروه داعش و طالب را از یک جنس خوانده تفکیک میان‌شان را اشتباه محض عنوان کرد و گفت که هردو گروه در تبانی با یک‌دیگر فعالیت می‌کنند.

مشاهده در منبع اصلی