اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 16 جوزا , 1397

کشته و زخمی شدن ۳ سرباز امریکایی در ننگرهار

فرمان‌دهی نیروهای امریکایی در افغانستان می‌گوید سه تن از اعضای نیروهایش در یک حادثۀ ترافیکی در ولایت ننگرهار کشته و زخمی شده‌‌اند.
فرمان‌دهی نیروهای امریکایی در افغانستان یا یو اس فورس با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که حادثه ترافیکی در ولایت ننگرهار به روز دوشنبه رخ‌داده‌است که در آن سه تن کشته و زخمی شده‌اند.
به اساس خبرنامه، از بین سه تن زخمیان این حادثه، یکی از آن‍ها شدید زخم برداشته که بعدا هم جان باخته‌است.
جنرال جان نیکلسن، فرمان‌ده نیروهای امریکا ضمن اظهار تاسف برای کشته شدن یکی از نیروهایش، گفته است که این افراد در نتیجه عملیات‌ دشمنان کشته و زخمی نشده‌اند.
آقای نیکلسن تاکید می‌کند که زخمیان این روی‌داد پس از وقوع این حادثه، زیر درمان قرار گرفته‌اند.
این درحالی‌ست که یک سرباز امریکایی به تاریخ ۱۳ عقرب سال روان نیز در نتیجۀ عملیات گروه طالبان در ولایت لوگر جان باخته‌ بود.
گفتنی‌ست که در جریان عملیات‌های نیروهای امریکایی در لوگر در برابر گروه‌های هراس‌افگن، شش عضو دیگر شان نیز زخمی سطحی برداشته بوده‌اند.
افغانستان از جمله‌های در جهان است که عساکر کشورهای مختلف در چارچوب ناتو، در این کشور به خاطر نابودی گروه‌های هراس‌افگن با نیروهای دولتی افغان، عملیات‌های را راه‌اندازی می‌‌کنند.
در حال حاضر، نزدیک به ۱۴ هزار نیروهای امریکایی در افغانستان در چارچوب ناتو حضور دارند که در سال روان میلادی در نتیجه‌ حمله‌های تروریستان تلفاتی را نیز متقبل شده‌اند.

مشاهده در منبع اصلی