اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، پنج شنبه, 17 جوزا , 1397

حکومت وحدت ملی در کنار فلسطین می ایستد

اعلام موضع ارگ در مقابل پشتیبانی جدید ترامپ از اسراییل.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان(afghanpaper)، بدنبال اعلام بیت المقدس بعنوان پایتخت جدید اسراییل از سوی آمریکا، امروز پنجشنبه 16 قوس 96 ارگ ریاست جمهوری با نشر اعلامیه ای موضع خود را چنین اعلام کرد:

دولت جمهوری اسلامی افغانستان با درک نگرانی عمیق مردم مسلمان کشور و جهان اسلام، تشویش و نگرانی عمیق خود را در رابطه به رسمیت شناختن بیت المقدس و انتقال سفارت امریکا به این شهر، قبلا از مجراهای دیپلماتیک به رهبری آن کشور ابراز نموده است.

تصمیم اتخاذ شده باعث جریحه‌دار شدن احساسات تمام مسلمانان جهان گردیده و پروسه صلح در خاورمیانه را به مخاطره می اندازد، از این جهت هر اقدام یک جانبه در این خصوص بدون اشتراک فلسطین و راه حل دولت مستقل، به نتیجه مثبت و راه حل دایمی منتج نمی‌گردد.

حکومت وحدت ملی و مردم مسلمان این سرزمین با سایر مسلمانان جهان خواهان تامین حقوق حقه مردم فلسطین جهت داشتن یک دولت مستقل می باشد.

بیت المقدس منحیث اولین قبلۀ مسلمانان جهان که برای سایر ادیان نیز دارای اهمیت است و باید موقعیت آن به اساس قوانین بین‌المللی، مصوبات سازمان ملل‌متحد و خواست میلیون ها مسلمان جهان، تثبیت گردد.

چنانکه دیده می‌شود در ارتباط به این موضوع خوشبختانه اجماع جهانی وجود دارد که راجع به بیت المقدس یک جانبه تصمیم گرفته شده نمی‌تواند و در چارچوب عمومی صلح باید به حل دایمی منتج گردد.

حکومت وحدت ملی برای تحقق صلح دایمی و عادلانه در فلسطین در همکاری با جهان اسلام و جامعۀ جهانی در چوکات سازمان همکاری کشورهای اسلامی و ملل‌متحد از این پروسه به صورت دوام‌دار حمایت می‌کند.

کد(10)

مشاهده در منبع اصلی